Якщо раптом війна, або в якому стані Конотопські бомбосховища

З того часу, як Україну втягнено в озброєний конфлікт, гостро постало  питання бомбосховищ. Чи витримають конотопські укриття бодай один обстріл?

Це питання турбує давно. На перший погляд, все гаразд. Всі знають, у Конотопі бомбосховища є! Навіть таблички на вхідних дверях у деяких місцях повісили, надруковані на папері, а для надійності запаковані у файли. Для Конотопа навіть мобільний додаток створили! Будь-який мешканець міста може на Андроїд завантажити.

Але виникає законне питання: у якому стані ці бомбосховища? Якщо, не доведи Господь, почнуть стріляти, то чи реально в них пересидіти? А може вони вже в такому становищі, що перші впадуть? Від одного звуку артобстрілу?

На фото: запущене бомбосховище у Конотопському Музеї Авіації. 

2015-08-08 15-08-05
Нетрі Мінотавра 

Шукаючи відповіді на ці питання, ми й не здогадувалися, що доведеться пройти лабіринти Мінотавра. Піди туди, не знаю, куди, знайди те, не знаю, що. Спеціалісти відділу надзвичайних ситуацій повідомили, що бомбосховища знаходяться на балансі ЖКХ. Комунальники стверджують, що в їх кошторис не закладено кошти на обслуговування укриттів. Усе, за що вони відповідають, це... ключі!

Майстер ЖРЕПу "Житлосервіс" демонструє нашому кореспондентові дошку, на якій висить декілька ключів. Кореспондент цікавиться:

- Якщо нема відповідальних за бомбосховища, то чи є відповідальні особи за ці ключі?

- У нас немає коштів, щоб платити особам, які могли б відповідати за цю ділянку роботи, - пояснює майстер. - Раніше ключі знаходились у самих мешканців - не скажу, у кого саме, зараз не пригадаю. Але були випадки, коли треба було спуститись до сховища, але виявилося, що ключів немає. З того часу ми тримаємо їх у себе.

-  Коли почується сирена, ЖРЕП почне шукати співробітників, які можуть відчинити двері бомбосховищ?

- Якщо нам дадуть розпорядження із міськвиконкому.

Довготривалий процес. Тільки уявіть собі: замість того, щоб самому ховатися у бомбосховище, службовець обдзвонює всі ЖЕКи, ті шукають працівників, яким дадуть ключі (і не одного - бомбосховищ-бо декілька!), а потім комунальники поспішатимуть відчиняти укриття, а звідти до кожного з них від 500 метрів до кілометру... Скільки це все забере часу? Бомбардувальники чекати не будуть.

Телефонуємо у виконком, до Сергія Мусієнка, начальника відділу з питань НС та ВПО.

- Хто відчинятиме двері бомбосховищ, якщо місто почнуть бомбувати?

- Значна частина захисних споруд знаходиться на території підприємств, там є відповідальні особи, які мають інструкції, як діяти в тій чи іншій ситуації. Буде оголошення по всіх системах оповіщення: дротове радіо, гучномовці, тощо. Що стосується житлового сектору, то якщо розпочнуться бойові дії, бомбосховища просто ніхто не буде зачиняти. Їх двері весь час будуть відчиненими.

- Раніше в школах та на підприємствах час від часу проводили тренування, як реагувати на сигнал ЦО. Кожен знав своє місце, та свої дії. Як це проходить нині?

- Щомісячно відбувається перевірка технічного стану системи оповіщення населення. Тоді Укртелеком подає гудок, який ви вже, певно, чули неодноразово.

- Під час перевірки цієї системи бомбосховища відчиняють? Якісь дії відпрацьовують?

- Ні, це лише перевірка технічного ствну обладнання. Наказ щодо цієї перевірки дає міський голова, або прем'єр-міністр, чи президент - йде команда зверху. Така перевірка проводиться по всій країні.

На фото: ні на під'їздах, ні на прибудинковій території ніде не позначено, де саме знаходиться бомбосховище. Виникає логічне питання: навіщо тоді телефонний додаток Конотопських бомбосховищ, якщо входу до них все одно не знайти?

На ловця і звір біжить

В той час, поки наші журналісти проводили розслідування, на редакційну пошту надійшов лист. Мешканка Конотопу на ім'я Ольга пише:

" Хто займається бомбосховищами у нашому місті? Кому скаржитися? У нас в будинку по вул. Урицького, 8 знаходиться одне з них. Його стан приводить в жах. Його не провітрюють, сморід стоїть в сиру погоду такий, що жах. Я живу на 1-му поверсі, у мене маленька дитина, і весь цей сморід тягне прямо в квартиру. Про комарів через вогкість я взагалі мовчу. Взимку звідти валить пар і утворюється крижана кірка над під'їздом. Витяжки давно не працюють: мотори зняті, а на вулиці руїни, або завалені сміттям і облаштовані будинки для котів. Що нам робити, не знаю".

На фото: будинок по Урицького, 8 де знаходиться бомбосховище розраховане на 450 чоловік.

2015-09-08 09-33-36

На фото: Ось у якому стані наші бомбосховища - итяжки давно не працюють: мотори зняті, а на вулиці руїни" .

Читачка нам повідомила, що їх будинок знаходиться на балансі ЖРЕП "Житлосервіс". Телефонуємо до них. На зв'язку керівник підприємства, Сергій Рогожин.

 - На балансі вашого ЖЕКу знаходиться бомбосховище, що у будинку по Урицького, 8?

- Я навіть не знаю, - відповідь пана Рогожина вражає щирістю. - Ви у міськвиконкомі запитайте. А взагалі правильно піднімаєте питання. Тому що сховища будувалися при Союзі, потім часи змінилися. Вважали, що бомбосховища не потрібні. В оренду їх здавали. А тепер, коли питання постало гостро, вже крайніх не знайти. Якщо бомбосховища знову потрібні, це питання треба розглянути. Там же треба білити, проводити дезінфекцію, мишей труїть.

Сергій Миколайович радить:

- Ви заяву у міськраду напишіть, хай призначать відповідальних, виділять кошти.

Овва!  Знову звертатися у міську раду?

Цього разу пан Мусієнко пропонує запросити працівників ЖКХ, та оглянути все на власні очі.

Перевірка на місці 

Поки наш кореспондент чекає на приїзд держслужбовців, заразом фотографуючи повітропровід та безлад навколо нього, з вікна навпроти виглядає літня жінка. Вона жваво пояснює, що двірничка, яка обслуговує їх будинок, підмітає лише асфальт. На решту території: зону зелених насаджень, дитячий майданчик, опалі плоди біля нього - вона не звертає уваги.

На фото: захаращений повітропровід на Урицького, 8

2015-09-08 09-20-30

Мешканка під'їзду, в якому розташоване бомбосховище, підтверджує кореспонденту всі ті скарги, про які писала нам її сусідка.

- У під'їзді дихати нічим! Та це що! Взимку на козирку від цих випаровувань така брила висить, що легко може вбити будь-кого.

Поки вони розмовляли, прибігла двірничка, та бідкаючись, все швиденько прибрала. Цебто, позакидала розкидані лахи назад у повітропровід.

На фото: у деяких повітропроводах облаштовані будинки для котів.

2015-09-08 09-31-54

Тим часом під'їхав начальник служби НС разом з майстром ЖРЕПу. Комунальниця відімкнула двері, і в ніс одразу вдарив сморід.

Спускаємося до низу - темрява. Ой, леле! Поспішаючи сюди під час обстрілу можна і ноги зламати у цілковитій темряві! Поки ми шукаємо, чим би підсвітити, працівник ЖРЕПу спускається на мінус другий поверх та вмикає світло.

 2015-09-08 09-30-34

Ось двері розгерметизовано, ми завмираємо на порозі. Комунальниця вагається, і світла у приміщенні не вмикає. І зрозуміло, чому: замість підлоги в укритті - велика калюжа. Води не так вже й багато, проте не замочивши ніг, сюди не зайдеш.

2015-09-08 09-28-58

(До загального відома один з пунктів технічних вимог до бомбосховищ: Стіни та підлога вбудованих сховищ повинні мати надійну гідроізоляцію від грунтових і поверхневих вод. В окремо розташованих сховищах, крім того, потрібна гідроізоляція поверх перекриття і організований водовідвід поверхневих вод).

Як показали бойові дії в зоні АТО, цивільному населенню доводилося цілодобово перебувати в укритті. Та щоб бомбосховище могло реально виконувати свої функції, щонайменше, воно повинно бути сухим. Адже якщо в сховищі буде сиро і всередину приміщення буде надходити грунтова або дощова вода, то довго в такому укритті не висидіти. (До речі, сидіти, як бачите, ніде. Лавок у сховищі нема). 

Не зважаючи на те, що світло так і не увімкнули, кореспондент робить кілька кадрів, добре що у фотоапараті є функція нічної зйомки.

2015-09-08 09-29-54
2015-09-08 09-30-04

 Ось у такому стані знаходяться міські бомбосховища. Вентиляція не працює, про опалення, телефонний зв'язок, запаси медикаментів, їжі та води годі й думати. Оскільки гумових чобіт ніхто не взяв, стан каналізації та водопроводу перевірити теж не вдалося. Сидіти (та й стояти) ні на чому. Запасні двері, які призначені для більш швидкої евакуації, заварені намертво.

- Певно, каналізацію прорвало. Не у будинку, а тут, у сховищі. Це укриття будував УТОГ, раніше вони за ним слідкували, - пояснює Сергій Мусієнко.

Він пропонує майстру ЖКГ назавтра вислати спеціалістів, та довести все до ладу.

Плачевний результат 

Пройшло кілька днів, і оскільки ми обіцяли тримати ситуацію на контролі, телефонуємо у виконком.

- Перевірка показала, що із комунікацій, які там проходять, нічого не підтікає. Вода протекла по фундаменту із зовні - пояснює Сергій Мусієнко.

То чи там щось зробили? Телефонуємо в "Житлосервіс". Відповідь начальника ЖРЕПу Сергія Рогожина категорична:

- Нічого ми там не робили. Підуть дощі, знов стоятиме вода. А коштів на обслуговування та ремонт бомбосховищ держава нам не виділила.

Отже, наше розслідування показало сумні результати. Із ситуації, що склалася, бачимо два виходи: залишити все так, як є, та сподіватися, що війни у нас не буде; або ж писати колективне звернення на ім'я міського голови з проханням призначити відповідальних за бомбосховища осіб, та виділити кошти на їх ремонт.

А що думаєте з цього приводу ви? Поділіться у своїх коментарях.

На фото: на під'їзді в будинку по Урицького, 8 немає вивіски ні про те, що тут знаходиться бомбосховище, ні про те, в кого від нього ключі. 

Нагадаємо, раніше ми повідомляли нашим читачам, як реагувати населенню, коли подається сигнал цивільної оборони.

Конотоп бомбоубежища состояние ответственные лица
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
230 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Промо
Дистриб'ютор світлотехнічного обладнання Feron представив свою нову рекламну кампанію ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Це перша кампанія такого масштабу для бренду, і вперше Feron безпосередньо звертається до своїх споживачів: "Світло - це можливість бачити світ навколо, вивчати його, знаходити нове. Заповнюючи простір світлом - ми наповнюємо його новою енергією, новими смислами і ідеями." 15-річний досвід роботи на ринку інноваційних джерел світла дозволив доскональ...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
Нещодавно мера Конотопа запросили до програми DROZDOV на телеканалі ZIK. Ця передача є діалогом на живо відомого журналіста Остапа Дроздова зі своїм гостем - головним ньюзмейкером тижня, що минає. Цього разу темою розмови став Конотоп, як лакмусовий папірець процесів, що відбуваються в країні. Очільник міста розповів про відомі йому факти: систему відкатів, контрабанду, вплив московської церкви і сіру масу простих людей, за яких він збирається боротися.
Кримінал
Чоловік не сплатив податків на 26 тисяч грн. Як інформує Конотопський міськрайонний відділ державної виконавчої служби, суму боргу списали з рахунків неплатника. Таким чином, після винесення державним виконавцем постанови про накладення арешту на кошти боржника та списання їх з рахунків останнього, був погашений податковий борг на користь держави.
Політика
Мер Конотопа Артем Семеніхін розповів про перспективи судового позову проти депутатів міськради, про фейкову владу Конотопа та ситуацію в Україні. Під чай онлайн-трансляції на своїй фейсбук-сторінці він також відповідав на різноманітні запитання глядачів. "Я та моя команда вирішили таки йти у велику політику, бо не можливо вирішувати проблеми Конотопа на місцевому рівні" - заявив очільник міста. Він також розповів про протидію з боку центральної влади, за...
Пригоди
Сьогодні мікрорайон Воронцово було охоплено вогнем. Ядучий дим розповсюджувався по всьому місту. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла секретар міськради Олена Багрянцева. Вона також викликала вогнеборців і оприлюднила світлини з місця пожежі.
Кримінал
4 вересня співробітниками Роменської виправної колонії № 56 було попереджено спробу доставки наркотиків. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумщини. Під час догляду вмісту посилки, яка надійшла засудженому С. від громадянина І., всередині моркви було виявлено полімерну колбу, в якій знаходився поліетиленовий пакунок з речовиною бурого кольору невідомого походження, схожою на наркотичну. За фактом вилучення були складені відповідні матеріали та по...
Культура
8 вересня о 17.00 у Конотопі виступатимуть Сергій Фоменко і гурт Мандри, Антитіла, GrozovSka Band і Марія Бурмака з Gypsy Lyre. Це вже четвертий концерт в рамках фестивального марафону: попередні три відбулися в Ізмаїлі та Генічеську, а на День Незалежності музиканти влаштували святковий виступ на головній площі прифронтового Маріуполя, зібравши як відпочивальників та цивільних громадян, так і військових, які несуть службу в секторі М.Конотоп на карті фест...
Влада
Голова Сумської ОДА підписав розпорядження про визначення ширини прикордонної смуги в Сумській області. Як повідомляє СТС, у ньому йдеться про те, що ширина прикордонної смуги в межах нашої області вздовж державного кордону на сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм в межах прилеглих до кордону територій, де вводиться прикордонний режим, становить 10 км від лінії кордону в тил території України. Тому прикордонним РДА р...