В краєзнавчому музеї Луцька розповідають про Конотопську битву

Як стверджують наукові співробітники Волинського краєзнавчого музею, передумови Конотопської битви 1659 року нагадують події на сході України весни - літа 2014 року.

Зараз, коли українські військові вже більше року відстоюють кордону держави, приклади перемог, яких в історії України вистачає, але з різних причин вони маловідомі широкій громадськості, дуже потрібні - стверджує науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек. Саме він започаткував цикл бесід «Перемоги української зброї».

Як повідомляє «День», у п'ятницю, 11 вересня у музеї розповідали про Конотопську битву 9 липня 1659. Ця битва - яскравий приклад перемоги української зброї, коли союзна козацька армія завдала нищівної поразки російським загарбникам. 

Гетьман Іван Виговський у своїй зовнішній політиці обрав шлях євроінтеграції, підписавши в 1658 році Гадяцький договір. Польща, Литва і Гетьманщина мали об'єднатися в одну державу. Проти цього рішуче виступило Московське царство, яке не бажало випускати Україну зі сфери своїх інтересів. Незабаром російська армія вторглася на територію Лівобережної Гетьманщини. Почалася московсько-українська війна 1658 - 1659 років. Розповідаючи про переможну битву під Конотопом, музейні працівники не тільки розкривають ще одну сторінку історії, але і додають знань про сміливість, мужність, патріотизм українців, які століттями боролися за право на свою незалежну державу. 

Нагадуємо, 11 липня на честь 356-ї річниці перемоги у Конотопській битві у парку біля будинку культури "Зоряний" було всановлено пам'ятний знак.

Всі новини за тегом #Конотопська битва можна переглянути тут.

День
Конотопська битва
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі