• Головна
  • Хто може безкоштовно лікуватись в Конотопських лікарнях
08:29, 20 серпня 2015 р.

Хто може безкоштовно лікуватись в Конотопських лікарнях

 До нас в редакцію звернулася жінка літнього віку, з числа внутрішньо переміщених осіб (переселенців), яка вже вкотре після переїзду потрапляє до лікарні. Жінка у скрутному фінансовому становищі, бо витрачає всю пенсію на ліки. Вона попросила допомогти розібратися, чи існує якась державна програма допомоги для таких, як вона?

Щоб прояснити це питання, ми звернулися за коментарем до головного лікаря відділкової лікарні, Юрія Злиденного.

- Чи мають переселенці певні пільги на лікування: безкоштовні ліки, відшкодування, тощо?

- Пільги на безкоштовне лікування мають лише військовослужбовці, що повернулися з АТО. Вони не платять ні за ліжко, ні за ліки. Щоправда, держава нам у цьому не допомагає. Постанова є, а коштів немає. Тому всі витрати лягають цілком на наші плечі.

- Але якщо є постанова, то хіба не повинні бути і державні фонди на підтримку цих постанов?

- Ніяких фондів немає. Тут на заробітну плату держава нам ніяк не назбирає, доводиться проводити глобальне скорочення кадрів.

(прим. ред.) Згідно частині 1 статті 9 Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", переселенці мають право на забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством а також на надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Як повідомили нам в УСЗН, безоплатне лікування внутрішньо переміщеним особам надається лише на загальних підставах. Управління соцзахисту таких коштів не відшкодовує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенцы #права #льготы #лечение
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...