• Головна
  • Жоден з підприємців Конотопу не отримував дозвіл на торгівлю квасом на вулицях
Конотопський ревізор
07:30, 14 серпня 2015 р.

Жоден з підприємців Конотопу не отримував дозвіл на торгівлю квасом на вулицях

Конотопський ревізор

Точок у місті, де продають квас, чимало, тож я попросив колег долучитися до збору інформації. А сам тим часом попрямував до найближчого місця торгівлі, спробувати, чи дійсно кислий квас, як скаржилися нам конотопчани.

2015-08-14 15-02-44

2015-08-14 15-02-44

2015-08-14 15-24-08

2015-08-14 15-24-08

Відразу бачу порушення: на бочці клейма з датою немає. Квас дійсно кислий, хоча продавщиця запевняє, що розлив здійснювали сьогодні. Одразу ж виникають сумніви: від Полтави до Конотопа мінімум 4 години їзди, шляхом нехитрих обчислень можна обрахувати, що на торгові точки квас потрапить не раніше другої дня. Тож навряд чи конотопчани скуштують квас, розлитий тієї ж доби, в який його реалізовують.

До того ж, термометр навіть в тіні показує +33, а на сонці буде всі 37-39. Напій же повинен зберігатися при температурі не вище 30 градусів.

Що говорить санстанція

Поки я дегустую квас, колега телефонує санітарному лікарю:

- Чи мають дозвіл на торгівлю реалізатори квасу, що у термокегах?

- Санстанція не давала жодного дозволу на продаж квасу на вулиці, - повідомляє спеціаліст санепідемстанції Катерина Салій, - з підприємців звертався тільки Москаленко. Проте не зважаючи, що він співпрацює з нами не перший рік, у нинішньому році він надав не повний пакет документів. Тому цього літа з конотопських підприємців дозволу від санстанції не отримував ніхто.

- То чому ж санстанція не реагує? Ви ж ходите тими самими вулицями, що й ми!

- Ми бачимо багато прикладів того, як порушуються правила вуличної торгівлі, проте через мораторій, який було введено минулого року кабінетом міністрів, ми не маємо права робити перевірки. 

- Що це за мораторій?

- Це мораторій на проведення перевірок приватних підприємців. Спочатку його впровадили до 1 липня 2015 року, але потім продовжили до кінця 2016 року.

- Виходить, підприємці можуть безкарно продавати неякісний товар?

- Ми можемо відреагувати лише на скаргу споживачів. Але для цього треба, щоб написали заяву на ім'я міського голови. За цим зверненням ми можемо зробити перевірку, провести бесіду, але накласти штраф не маємо права. В першу чергу, з неналежним обслуговуванням повинні боротися самі споживачі.

- Що саме може зробити пересічний громадянин?

- Кожен споживач має право вимагати супровідні документи: дозвіл на торгівлю, медичну книжку, сертифікат якості продукції.

- Який термін реалізації квасу, що продають у термокегах?

- 48 годин.

Тут час нагадати, що під прямим сонячним промінням якість продукту значно знижується.   

Тому перший висновок:

Торгувати квасом з кегів можна, якщо є відповідні документи. Проте і для цього бажано обладнати спеціальний кіоск. Безпечно купувати квас тільки у закладах громадського харчування, де дотримуються умови зберігання напою.

Коментарій відділу торгівлі

Телефонуємо у відділ торгівлі Конотопської міської ради. Слухавку бере Наталія Журавель.

- Чи законно торгують на вулиці квасом?

- Так. Декілька чоловік подавали заяву. Якщо потрібно, робіть запит, назвемо прізвища. Але кожен пілприємець отримував чіткі інструкції: продукція повинна бути свіжа, нереалізована продукція утилізується. Далі: санітарні умови, наявність урни, чистого посуду, спеціальний одяг. Природно, повинна бути у продавців і санітарна книжка. Перевіряти, наскільки підприємці дотримуються вимог, ми не маємо права. Все залишається на їх совісті. Якщо хтось з них не отримав дозволу від санстанції, ми про це нічого не знаємо. Якщо такі випадки мають місце, то працівники санстанції мали б порушити клопотання, звернутися до нас.

Громадська ревізія

Наступний етап нашої перевірки: ми запитуємо у реалізаторів супровідні документи та медичну книжку.

Як результат - жодного пред'явленого документу. Всі продавчині стверджують, що з цим порядок, проте жодна з них ні документів, ні книжку не показує. У хазяїна, кажуть.

Проте знаходиться пару жіночок, які відверто зізнаються: коли вони бралися за цей підробіток, ніхто з роботодавців не вимагав від них пройти медогляд. Одна з продавщиць взагалі ніколи не мала медичної книжки, інша ж проходила медогляд на попередній роботі.

Я ні в якому разі не хочу ображати продавців і не можу стверджувати, що хтось із них чимось хворий, але все ж вони дістають пластикові стаканчики, наливаючи, тримають їх за краєчок, до якого ми потім торкаємся вустами. Мити руки продавцю зазвичай ніде, та це не найстрашніше.

Як попереджають епідеміологи, продавці, які не мають санітарних книжок, потенційно можуть переносити хвороби. Від туберкульозу до дерматологічних та венеричних захворювань.

Другий висновок. Сумний.
Якщо продавець квасу не може пред'явити вам дозвільні документи на торгівлю, краще не ризикувати: вживання квасу, який зберігається при дуже високій температурі, може призвести до розладу шлунку, харчових отруєнь і порушення роботи внутрішніх органів.

Останній висновок. Загальний.

Якщо вас непокоїть якість продукції, чи умови її реалізації - знайте свої права. Є сумніви – вимагайте санітарну книжку. Не надають документи - пишіть прохання про перевірку в міську держадміністрацію.  Можливо, це хоч якось стримає недобросовісних продавців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квас #ревизор #Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...