Міністр юстиції вперше відвідав Сумську область

15 липня 2015 року на Сумщині з робочим візитом побував Міністр юстиції України Павло Петренко. Це вперше за всі роки незалежності міністр цього відомства відвідує область.

«Я здивувався, коли дізнався, що попередні міністри юстиції не відвідували Сумщину. Адже – це серце держави, українська житниця і надзвичайно прогресивний регіон. Тим паче, у час змін, коли нова влада і громадськість спільно працюють над тим, щоб змінити ситуацію і в економічному, і в соціальному напрямку на краще», – висловив своє враження Міністр.

Зустріч із громадськістю відбулася у великій актовій залі Наукової бібліотеки Української академії банківської справи. Члени Громадської ради Головного територіального управління юстиції у Сумській області, представники правової спільноти, громадські активісти, просто громадяни, які прочитали у ЗМІ оголошення про приїзд Павла Петренка, журналісти друкованих та електронних засобів масової інформації – інтерес до візиту був справді великий, адже правова сфера держави, як основа основ, цікавить кожного.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун представила учасникам зібрання посадовців: крім Міністра юстиції, на зустріч прибули голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко та директор Координаційного центру з надання вторинної допомоги Андрій Вишневський.

У перших словах, звернених до аудиторії, Павло Петренко висловив своє захоплення містом Суми та Науковою бібліотекою УДБС, де, за його словами «відкритий простір для спілкування і обміну думками». Так воно і склалося, спілкувалися щиро, без регламенту і обмежень на висловлювання своїх думок.

Павло Петренко розповів про інституційні зміни та реформи, які здійснюються Міністерством юстиції і які є не просто словами, а конкретними діями заради наших громадян.

Згадали спрощення умов для ведення бізнесу і роботу он-лайн сервісів, якими дедалі більше користуються українці. Фактично Міністерство юстиції стало першим міністерством, яке запровадило онлайн сервіси із отримання відповідних документів підприємцями через Інтернет.

Поділився Павло Петренко і новиною про прийняття 14 липня 2015 року Верховною Радою у першому читанні пакету із 4 законів, розроблених Мін’юстом спільно з представниками громадянського суспільства та усіх фракцій парламентської коаліції, які забезпечать передачу адміністративних послуг, які нині надає держава, місцевій владі та нотаріусам.

"Наша мета – зробити Мін'юст непривабливим для корупціонерів і привабливим для громадян, перетворивши його на міністерство справедливості. Цими законами ми максимально спрощуємо для українців проведення реєстрації нерухомості, бізнесу, отримання відповідних документів про себе. Цими законами ми передаємо місцевим органам влади 1 млрд грн – маленьким містам, районам і громадам, які потребують цих коштів. Цими законами ми нарешті робимо демонополізацію і дебюрократизацію сервісів. Ці закони забезпечать зміну ставлення українців до держави. І це справжня децентралізація», – наголосив Міністр юстиції.

За його словами, якщо парламентарі так само підтримають даний пакет законодавчих ініціатив у другому читанні, вже восени обрані на місцевих виборах представники громад отримають дієвий механізм для забезпечення громадян якісними і зручними сервісами без черг та хабарів.

«Дуже рідко буває, коли приймаються закони, які стосуються кожного українця. Ці 4 закони – це саме той випадок, коли Верховна Рада прийняла рішення, яке стосується кожного українця. 21 млн українців щороку звертаються до органів юстиції за послугами і за сервісами. Вони отримують дуже багато негативу – черги, хабарництво, корупція та бюрократія. Цей пакет законів забезпечує проведення комплексної реформи у сфері надання адмінпослуг і запровадження нового підходу у стосунках між службовцями та громадянами», – так прокоментував  Міністр юстиції Павло Петренко рішення парламентарів.

«Міністерство юстиції першим серед центральних органів виконавчої влади відмовляється від частини своїх повноважень, аби знизити корупційний тиск на звичайних громадян, передаючи ці повноваження у приватний сектор і органам місцевого самоврядування» – наголошує Міністр юстиції.

На практиці це означає, що кожен український громадянин зможе отримати якісну сервісну послугу щодо реєстрації своєї квартири, реєстрації свого бізнесу в місцевому органі влади, в нотаріуса, у найближчому великому банку. Ми прибираємо монополізацію, тому що зараз фактично монополія у Міністерства юстиції, тих державних службовців, які призначаються на місцях, а це хабарництво, бюрократія і масові проблеми для українців.

Ще одна резонансна реформа – реформа виконавчої служби. Тут доречно згадали, що у Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області вже реалізовується пілотний проект у державній виконавчій службі, який, за словами Павла Петренка, запропонували саме цьому управлінню, тому що Ірина Петрівна Свистун висловила впевненість і переконала Мін`юст, що вони зможуть організувати і забезпечити виконання новацій. Проект стосується оптимізації контролю за примусовим виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб), впровадження автоматичного розподілу виконавчих документів між державними виконавцями та застосуванню механізму мотивації державних виконавців.

Для реалізації пілотного проекту вже розроблено нове програмне забезпечення Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, введено систему автоматичного розподілу виконавчих документів між державними виконавцями, розроблено чіткі строки для вчинення дій державними виконавцями, а також запроваджено дієвий механізм контролю за строками вчинення виконавчих дій. Міністерство юстиції України забезпечило державних виконавців області електронними планшетами, що дає змогу не тільки зменшити паперовий документообіг, а й оперативно вносити інформацію про всі вчинені виконавчі дії до Реєстру, складати процесуальні документи за місцем проведення виконавчих дій тощо. Користування планшетами в подальшому суттєво спростить та зекономить робочий час державних виконавців, а також дозволить раціонально планувати робочий день для виходів на дільниці з метою проведення виконавчих дій.

Не обминули увагою і великий соціальний проект держави – надання безоплатної вторинної правової допомоги. 1 липня 2015 року в Україні відкрилося 100 місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги. У Сумській області розпочали роботу 4 місцевих центри: у Сумах (для жителів м. Суми, Сумського, Білопільського, Краснопільського районів); Конотопі (для жителів м. Конотоп, Конотопського, Роменського, Буринського, Недригайлівського, Липово-Долинського районів); Шостці (для жителів м. Шостка, Шосткинського, Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Серединобудського, Ямпільського районів); Охтирці (для жителів м. Охтирка, Охтирського, Лебединського, Велико-Писарівського, Тростянецького районів).

Створення місцевих центрів з надання безоплатної вторинної допомоги безпосередньо наближає юридичні послуги до людей, робить їх доступними для найвразливіших категорій громадян, забезпечує рівноправний захист у судах.

Наразі, Міністерство юстиції України сьогодні стає провідним органом держави у тому, що стосується правової політики і його повноваження розширюються. «Водночас, це велика відповідальність перед суспільством», – підкреслив Павло Петренко.

Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко подякував Павлу Петренку за те, що він приїхав на Сумщину, перейнявся нашими проблемами, а, значить – буде конструктивне партнерство.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській обалсті Ірина Свистун у своєму виступі розповіла як працюють реформи на Сумщині, адже сьогодні й справді всі новації мають конкретний вимір. Поділилась керівник обласної юстиції і своїм баченням питань, які потребують підтримки на рівні Міністерства. Зокрема, це стосується й створення в обласному центрі Палацу одружень та Будинку юстиції, де під одним дахом працюватимуть усі служби.

Потім Павло Петренко майже годину спілкувався з громадою, відповідаючи на запитання, разом обговорюючи цікаві дискусійні моменти. У спілкуванні розкрилися перспективні питання, над якими варто працювати і державним структурам, і громадськості, і законотворцям. Запитання стосувалися реформи судової системи; підвищення кваліфікації працівників органів юстиції; введення додаткового податку, так званого «адвокатського», який є у кількох європейських країнах; стажування молодих фахівців; залучення громадськості до роботи Міністерства юстиції; закону про адвокатуру та кваліфікаційних випробувань адвокатів; виборності суддів; системи розтаможування автомобілів, які будуть направлені у зону АТО. На всі запитання Павло Петренко відповідав професійно, як глибокий аналітик і людина, яка прислухається до думок, а, значить, налаштована на діалог.

Під час прес-конференції, у якій взяли участь обласні засоби масової інформації та власкори всеукраїнських інформаційних агенцій, Павло Петренко відповів на запитання журналістів.

Потім Міністр юстиції разом з очільником області Миколою Клочком, директором Координаційного центру з надання правової допомоги Андрієм Вишневським, начальником Головного територіального управління юстиції у Сумській області Іриною Свистун, керівником Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги Оленою Демченко відвідали Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де побачили, в яких умовах надається допомога, поспілкувалися з працівниками та відвідувачами центру.

«В Україні вже запрацювали 100 центрів безоплатної правової допомоги – це соціальний проект Уряду. Ми прагнемо, щоб пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечені, учасники АТО, сім'ї загиблих та переселенці мали можливість отримати професійну правову допомогу безоплатно, – наголосив Міністр. – Я задоволений побаченим у Сумській області. Переконався, що тут на високому рівні організовано роботу з надання правової допомоги населенню».

Також Павло Петренко оглянув історичне місце – «Садиба Харитоненка». Тут головний архітектор міста Суми Володимир Биков розповів історію комплексу. Оглядаючи приміщення, яке дихає старовиною, усі уявляли його оновленим, тут і справді було б прекрасне місце для Палацу шлюбів.

Уже пізніше, виступаючи в ефірі двох сумських телеканалів – «Відікон» та «АкадемТВ» Павло Петренко повідомив, що він розгляне усі документи ствосовно цього питання, і схильний підтримати ініціативу сумчан щодо Палацу одружень та Будинку юстиції на державному рівні.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун, підбиваючи підсумки робочого візиту Міністра юстиції України Павла Петренка на Сумщину, наголосила, що вона відчула налаштованість на співпрацю, на конкретні результати розпочатих реформ, на перспективне розуміння значення органів юстиції для суспільного розвитку України як правової європейської держави. І не тільки з боку Міністра та керівництва області, а й громадськості та юридичної спільноти області. «Працювати професійно, працювати на результат, бути відкритими для діалогу і ближчими до людей – такими є наші принципи, в основі яких –налаштованість на європейську інтеграцію і повернення довіри до права», – підкреслила Ірина Свистун. 

sumyjust.gov.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Новини компаній
Стильне і надійне рішення Up-brella – це стильна парасолька зворотнього складання, дуже зручна у використанні. Це нове конструктивне рішення для захисту від дощу. Вона стане у нагоді у будь-яку зливу, град, сніг або вітер, що леденить. Ця незвичайна парасолька ніколи не залишить калюжу на Вашій підлозі, не намочить Вас і Ваш одяг. Адже це так неприємно! На Вас не впаде ні крапельки, коли Ви виходитимете з машини, з дома або заходитиме в магазин. Більше нія...
Новини компаній
Сучасним дітям доступні десятки розваг - будь-які мультфільми завжди доступні в інтернеті, гаджети завжди під рукою, а іграшками завалені всі шафи. Батьки все частіше замислюються над тим, що подарувати, щоб захопити і розвинути творчі здібності своєї дитини. Паперовий альбом, олівці і фломастери не здивують дітей, тому що малювати можна за допомогою комп'ютерних програм або в додатку смартфона. На допомогу прийшла унікальна новинка - технологія малювання...
Новини компаній
Де купити гарну лампу для манікюру? Наша відповідь - магазин novinki.top. Ми пропонуємо унікальну розробку - LEDлампу «SUN», яка дозволяє висушити гель-лак за лічені секунди. Що таке лампа «SUN» і чим вона відрізняється від інших? Неповторний дизайн, в якому відсутнє дно. Для чого? Це дозволить робити не тільки якісний манікюр, але і педикюр. Чому варто купити саме лампу «SUN»? завдяки подвійному джерелу світла, лампа просушує всі популярні види гель-лаку;...
Новини компаній
Століття технологій захоплює не тільки дорослих. Більшість дітей з самого раннього віку піддаються впливу інтернету, онлайн-ігор і все менше проводять час на вулиці та зовсім перестають грати в розвиваючі ігри. Ви батьки, і вас не оминула ця проблема? Тоді спеціально для вас ми пропонуємо Magic Dough - пластилін для дитячої творчості, яким із задоволенням будуть займатися і малюки, і підлітки. Magic Dough - це набір для ліплення, який включає в себе інстру...
Реклама
Сегодня наличие собственного сайта  неотъемлемая составляющая  любой бизнес-деятельности,  работы  любой структурной организации. А для того,  чтобы  создать сайт в первую очередь необходимо создать и зарегистрировать доменное имя. А где и как можно это сделать? Следует обратиться к официальному регистратору доменов в Украине – хостинг - провайдеру CityHost https://cityhost.ua/domain/. Услуги по регистрации доменов от провайдера CityHost одни из самых  дос...
Новини компаній
Кожен раз, коли необхідно вибрати подарунок для дорогої людини, багато з нас стикаються з проблемою: здається, що у нього все є, що подарувати - невідомо. Але 2019 рік підготував кілька модних і стильних новинок, які відмінно підійдуть в ролі подарунка. Щоб не помилитися, вибираючи подарунки близьким, і зробити оригінальний і приємний сюрприз - обирайте годинник в дерев'яному корпусі. Це стильно, корисно, незвично. Ваш друг, родич або колега обов'язково бу...
Новини компаній
З'явився надійний спосіб спокійно гуляти по місту, їздити в метро, ​​відвідувати рок-концерти та інші місця з великою кількістю людей, не турбуючись про збереження своїх речей. Ви можете сміливо покласти в рюкзак Bobby цінну техніку і навіть дорогоцінні прикраси. Він захистить їх зі стовідсотковою надійністю. Bobby - вірний і надійний захисник від кишенькових злодіїв У великих містах кожен день відбуваються сотні кишенькових крадіжок. Злодії дістають речі...
Новини компаній
Сьогодні стати власником нового успішного бізнесу просто: ідея вже є, Вам залишається лише реалізувати її. Бізнес «під ключ» один із найпростіших  та найбільш безпечних способів відкрити свою справу. Франшиза «Вуличного радіо» - це новий прибутковий продукт на ринку реклами. Придбавши франшизу «Вуличного радіо», Ви отримаєте унікальне право бути єдиним власником такого напрямку реклами у своєму місті, що вже є певною гарантією для отримання прибутку, оскіл...
Новини компаній
Вибрати подарунок дитині - непросте завдання. Але ми вирішили вам допомогти і зробили вибірку найпопулярніших і крутих дитячих подарунків. 1. Дитячі GPS годинник Кinderwatch Батькам, які люблять йти в ногу з часом, до душі дитячі розумні годинник. Адже батьки, які вже купили розумні годинник, відзначають такі їхні переваги, порівняно зі звичайним смартфоном: на відміну від телефону, який може «загубитись» в надрах рюкзака, вони знаходяться на руці - діти н...