Міністр юстиції вперше відвідав Сумську область

15 липня 2015 року на Сумщині з робочим візитом побував Міністр юстиції України Павло Петренко. Це вперше за всі роки незалежності міністр цього відомства відвідує область.

«Я здивувався, коли дізнався, що попередні міністри юстиції не відвідували Сумщину. Адже – це серце держави, українська житниця і надзвичайно прогресивний регіон. Тим паче, у час змін, коли нова влада і громадськість спільно працюють над тим, щоб змінити ситуацію і в економічному, і в соціальному напрямку на краще», – висловив своє враження Міністр.

Зустріч із громадськістю відбулася у великій актовій залі Наукової бібліотеки Української академії банківської справи. Члени Громадської ради Головного територіального управління юстиції у Сумській області, представники правової спільноти, громадські активісти, просто громадяни, які прочитали у ЗМІ оголошення про приїзд Павла Петренка, журналісти друкованих та електронних засобів масової інформації – інтерес до візиту був справді великий, адже правова сфера держави, як основа основ, цікавить кожного.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун представила учасникам зібрання посадовців: крім Міністра юстиції, на зустріч прибули голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко та директор Координаційного центру з надання вторинної допомоги Андрій Вишневський.

У перших словах, звернених до аудиторії, Павло Петренко висловив своє захоплення містом Суми та Науковою бібліотекою УДБС, де, за його словами «відкритий простір для спілкування і обміну думками». Так воно і склалося, спілкувалися щиро, без регламенту і обмежень на висловлювання своїх думок.

Павло Петренко розповів про інституційні зміни та реформи, які здійснюються Міністерством юстиції і які є не просто словами, а конкретними діями заради наших громадян.

Згадали спрощення умов для ведення бізнесу і роботу он-лайн сервісів, якими дедалі більше користуються українці. Фактично Міністерство юстиції стало першим міністерством, яке запровадило онлайн сервіси із отримання відповідних документів підприємцями через Інтернет.

Поділився Павло Петренко і новиною про прийняття 14 липня 2015 року Верховною Радою у першому читанні пакету із 4 законів, розроблених Мін’юстом спільно з представниками громадянського суспільства та усіх фракцій парламентської коаліції, які забезпечать передачу адміністративних послуг, які нині надає держава, місцевій владі та нотаріусам.

"Наша мета – зробити Мін'юст непривабливим для корупціонерів і привабливим для громадян, перетворивши його на міністерство справедливості. Цими законами ми максимально спрощуємо для українців проведення реєстрації нерухомості, бізнесу, отримання відповідних документів про себе. Цими законами ми передаємо місцевим органам влади 1 млрд грн – маленьким містам, районам і громадам, які потребують цих коштів. Цими законами ми нарешті робимо демонополізацію і дебюрократизацію сервісів. Ці закони забезпечать зміну ставлення українців до держави. І це справжня децентралізація», – наголосив Міністр юстиції.

За його словами, якщо парламентарі так само підтримають даний пакет законодавчих ініціатив у другому читанні, вже восени обрані на місцевих виборах представники громад отримають дієвий механізм для забезпечення громадян якісними і зручними сервісами без черг та хабарів.

«Дуже рідко буває, коли приймаються закони, які стосуються кожного українця. Ці 4 закони – це саме той випадок, коли Верховна Рада прийняла рішення, яке стосується кожного українця. 21 млн українців щороку звертаються до органів юстиції за послугами і за сервісами. Вони отримують дуже багато негативу – черги, хабарництво, корупція та бюрократія. Цей пакет законів забезпечує проведення комплексної реформи у сфері надання адмінпослуг і запровадження нового підходу у стосунках між службовцями та громадянами», – так прокоментував  Міністр юстиції Павло Петренко рішення парламентарів.

«Міністерство юстиції першим серед центральних органів виконавчої влади відмовляється від частини своїх повноважень, аби знизити корупційний тиск на звичайних громадян, передаючи ці повноваження у приватний сектор і органам місцевого самоврядування» – наголошує Міністр юстиції.

На практиці це означає, що кожен український громадянин зможе отримати якісну сервісну послугу щодо реєстрації своєї квартири, реєстрації свого бізнесу в місцевому органі влади, в нотаріуса, у найближчому великому банку. Ми прибираємо монополізацію, тому що зараз фактично монополія у Міністерства юстиції, тих державних службовців, які призначаються на місцях, а це хабарництво, бюрократія і масові проблеми для українців.

Ще одна резонансна реформа – реформа виконавчої служби. Тут доречно згадали, що у Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області вже реалізовується пілотний проект у державній виконавчій службі, який, за словами Павла Петренка, запропонували саме цьому управлінню, тому що Ірина Петрівна Свистун висловила впевненість і переконала Мін`юст, що вони зможуть організувати і забезпечити виконання новацій. Проект стосується оптимізації контролю за примусовим виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб), впровадження автоматичного розподілу виконавчих документів між державними виконавцями та застосуванню механізму мотивації державних виконавців.

Для реалізації пілотного проекту вже розроблено нове програмне забезпечення Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, введено систему автоматичного розподілу виконавчих документів між державними виконавцями, розроблено чіткі строки для вчинення дій державними виконавцями, а також запроваджено дієвий механізм контролю за строками вчинення виконавчих дій. Міністерство юстиції України забезпечило державних виконавців області електронними планшетами, що дає змогу не тільки зменшити паперовий документообіг, а й оперативно вносити інформацію про всі вчинені виконавчі дії до Реєстру, складати процесуальні документи за місцем проведення виконавчих дій тощо. Користування планшетами в подальшому суттєво спростить та зекономить робочий час державних виконавців, а також дозволить раціонально планувати робочий день для виходів на дільниці з метою проведення виконавчих дій.

Не обминули увагою і великий соціальний проект держави – надання безоплатної вторинної правової допомоги. 1 липня 2015 року в Україні відкрилося 100 місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги. У Сумській області розпочали роботу 4 місцевих центри: у Сумах (для жителів м. Суми, Сумського, Білопільського, Краснопільського районів); Конотопі (для жителів м. Конотоп, Конотопського, Роменського, Буринського, Недригайлівського, Липово-Долинського районів); Шостці (для жителів м. Шостка, Шосткинського, Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Серединобудського, Ямпільського районів); Охтирці (для жителів м. Охтирка, Охтирського, Лебединського, Велико-Писарівського, Тростянецького районів).

Створення місцевих центрів з надання безоплатної вторинної допомоги безпосередньо наближає юридичні послуги до людей, робить їх доступними для найвразливіших категорій громадян, забезпечує рівноправний захист у судах.

Наразі, Міністерство юстиції України сьогодні стає провідним органом держави у тому, що стосується правової політики і його повноваження розширюються. «Водночас, це велика відповідальність перед суспільством», – підкреслив Павло Петренко.

Голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко подякував Павлу Петренку за те, що він приїхав на Сумщину, перейнявся нашими проблемами, а, значить – буде конструктивне партнерство.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській обалсті Ірина Свистун у своєму виступі розповіла як працюють реформи на Сумщині, адже сьогодні й справді всі новації мають конкретний вимір. Поділилась керівник обласної юстиції і своїм баченням питань, які потребують підтримки на рівні Міністерства. Зокрема, це стосується й створення в обласному центрі Палацу одружень та Будинку юстиції, де під одним дахом працюватимуть усі служби.

Потім Павло Петренко майже годину спілкувався з громадою, відповідаючи на запитання, разом обговорюючи цікаві дискусійні моменти. У спілкуванні розкрилися перспективні питання, над якими варто працювати і державним структурам, і громадськості, і законотворцям. Запитання стосувалися реформи судової системи; підвищення кваліфікації працівників органів юстиції; введення додаткового податку, так званого «адвокатського», який є у кількох європейських країнах; стажування молодих фахівців; залучення громадськості до роботи Міністерства юстиції; закону про адвокатуру та кваліфікаційних випробувань адвокатів; виборності суддів; системи розтаможування автомобілів, які будуть направлені у зону АТО. На всі запитання Павло Петренко відповідав професійно, як глибокий аналітик і людина, яка прислухається до думок, а, значить, налаштована на діалог.

Під час прес-конференції, у якій взяли участь обласні засоби масової інформації та власкори всеукраїнських інформаційних агенцій, Павло Петренко відповів на запитання журналістів.

Потім Міністр юстиції разом з очільником області Миколою Клочком, директором Координаційного центру з надання правової допомоги Андрієм Вишневським, начальником Головного територіального управління юстиції у Сумській області Іриною Свистун, керівником Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги Оленою Демченко відвідали Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де побачили, в яких умовах надається допомога, поспілкувалися з працівниками та відвідувачами центру.

«В Україні вже запрацювали 100 центрів безоплатної правової допомоги – це соціальний проект Уряду. Ми прагнемо, щоб пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечені, учасники АТО, сім'ї загиблих та переселенці мали можливість отримати професійну правову допомогу безоплатно, – наголосив Міністр. – Я задоволений побаченим у Сумській області. Переконався, що тут на високому рівні організовано роботу з надання правової допомоги населенню».

Також Павло Петренко оглянув історичне місце – «Садиба Харитоненка». Тут головний архітектор міста Суми Володимир Биков розповів історію комплексу. Оглядаючи приміщення, яке дихає старовиною, усі уявляли його оновленим, тут і справді було б прекрасне місце для Палацу шлюбів.

Уже пізніше, виступаючи в ефірі двох сумських телеканалів – «Відікон» та «АкадемТВ» Павло Петренко повідомив, що він розгляне усі документи ствосовно цього питання, і схильний підтримати ініціативу сумчан щодо Палацу одружень та Будинку юстиції на державному рівні.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина Свистун, підбиваючи підсумки робочого візиту Міністра юстиції України Павла Петренка на Сумщину, наголосила, що вона відчула налаштованість на співпрацю, на конкретні результати розпочатих реформ, на перспективне розуміння значення органів юстиції для суспільного розвитку України як правової європейської держави. І не тільки з боку Міністра та керівництва області, а й громадськості та юридичної спільноти області. «Працювати професійно, працювати на результат, бути відкритими для діалогу і ближчими до людей – такими є наші принципи, в основі яких –налаштованість на європейську інтеграцію і повернення довіри до права», – підкреслила Ірина Свистун. 

sumyjust.gov.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
97 переглядів у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Промо
Дистриб'ютор світлотехнічного обладнання Feron представив свою нову рекламну кампанію ЗМІНЮЙ, СТВОРЮЙ, СЯЙ! Це перша кампанія такого масштабу для бренду, і вперше Feron безпосередньо звертається до своїх споживачів: "Світло - це можливість бачити світ навколо, вивчати його, знаходити нове. Заповнюючи простір світлом - ми наповнюємо його новою енергією, новими смислами і ідеями." 15-річний досвід роботи на ринку інноваційних джерел світла дозволив доскональ...
Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
Нещодавно мера Конотопа запросили до програми DROZDOV на телеканалі ZIK. Ця передача є діалогом на живо відомого журналіста Остапа Дроздова зі своїм гостем - головним ньюзмейкером тижня, що минає. Цього разу темою розмови став Конотоп, як лакмусовий папірець процесів, що відбуваються в країні. Очільник міста розповів про відомі йому факти: систему відкатів, контрабанду, вплив московської церкви і сіру масу простих людей, за яких він збирається боротися.
Кримінал
Чоловік не сплатив податків на 26 тисяч грн. Як інформує Конотопський міськрайонний відділ державної виконавчої служби, суму боргу списали з рахунків неплатника. Таким чином, після винесення державним виконавцем постанови про накладення арешту на кошти боржника та списання їх з рахунків останнього, був погашений податковий борг на користь держави.
Політика
Мер Конотопа Артем Семеніхін розповів про перспективи судового позову проти депутатів міськради, про фейкову владу Конотопа та ситуацію в Україні. Під чай онлайн-трансляції на своїй фейсбук-сторінці він також відповідав на різноманітні запитання глядачів. "Я та моя команда вирішили таки йти у велику політику, бо не можливо вирішувати проблеми Конотопа на місцевому рівні" - заявив очільник міста. Він також розповів про протидію з боку центральної влади, за...
Пригоди
Сьогодні мікрорайон Воронцово було охоплено вогнем. Ядучий дим розповсюджувався по всьому місту. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла секретар міськради Олена Багрянцева. Вона також викликала вогнеборців і оприлюднила світлини з місця пожежі.
Кримінал
4 вересня співробітниками Роменської виправної колонії № 56 було попереджено спробу доставки наркотиків. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумщини. Під час догляду вмісту посилки, яка надійшла засудженому С. від громадянина І., всередині моркви було виявлено полімерну колбу, в якій знаходився поліетиленовий пакунок з речовиною бурого кольору невідомого походження, схожою на наркотичну. За фактом вилучення були складені відповідні матеріали та по...
Культура
8 вересня о 17.00 у Конотопі виступатимуть Сергій Фоменко і гурт Мандри, Антитіла, GrozovSka Band і Марія Бурмака з Gypsy Lyre. Це вже четвертий концерт в рамках фестивального марафону: попередні три відбулися в Ізмаїлі та Генічеську, а на День Незалежності музиканти влаштували святковий виступ на головній площі прифронтового Маріуполя, зібравши як відпочивальників та цивільних громадян, так і військових, які несуть службу в секторі М.Конотоп на карті фест...
Влада
Голова Сумської ОДА підписав розпорядження про визначення ширини прикордонної смуги в Сумській області. Як повідомляє СТС, у ньому йдеться про те, що ширина прикордонної смуги в межах нашої області вздовж державного кордону на сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм в межах прилеглих до кордону територій, де вводиться прикордонний режим, становить 10 км від лінії кордону в тил території України. Тому прикордонним РДА р...