• Головна
  • З 1 липня починається запровадження касових апаратів підприємцями-спрощенцями.
реформи
00:42, 28 червня 2015 р.

З 1 липня починається запровадження касових апаратів підприємцями-спрощенцями.

реформи

З 1 липня 2015 року в Україні запроваджується обов'язкове застосування РРО підприємцями, що працюють на 3 групі спрощеної системи оподаткування. З 1 січня до них повинні приєднатися підприємці-спрощенці 2 групи. 

Зміни стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій внесені до Податкового кодексу України Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII.

Згідно статті 296.10 Податкового кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Платники єдиного податку вказаних груп, які до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

 

Однак, якщо діяльність здійснюється у стаціонарних приміщеннях, розташованих на території ринку (магазини, павільйони, приміщення контейнерного типу) або ці приміщення здаються в оренду, то такі платники, фізичні особи - підприємці на єдиному податку другої та третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій, - пояснює Ігор Войтенко, головний ревізор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Сумській області.

- На Сумщині з 5 тисяч 369 фізичних осіб-підприємців єдиного податку третьої групи всього 297 зобов’язані з 1 липня 2015 року використовувати РРО. Переважна більшість платників (4,5 тисячі) обрали виключно безготівкову форму розрахунку, близько 400 перейшли на іншу групу оподаткування, решта працюють на ринках і тому можуть працювати, не використовуючи РРО, - зазначив фахівець ДФС.

Тож рекомендуємо конотопським підприємцям 2 групи подбати про установку РРО завчасно, щоб уникнути застосування штрафних санкцій з боку фіскальних органів.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...