• Головна
  • Безоплатне рибальство на «зарибленому» ставку- законне право кожного громадянина
13:31, 27 червня 2015 р.

Безоплатне рибальство на «зарибленому» ставку- законне право кожного громадянина

Останнім часом обурення у рибалок Конотопа викликають дії окремих громадян та громадських організацій по зарибленню та забороні рибальства на водоймах Конотопського району. Особливо це питання актуальне у день всесвітнього дня рибальства.

Редакція сайту міста доводить до відома громадян інформацію з даного питання, надану Держгеокадастром :

- Водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та у порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

- Водні об’єкти надаються у користування на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою (статті 135 – 139 Земельного кодексу України, стаття 51 Водного кодексу України).

- Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо). 

- Якщо водокористувачем (орендарем) не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди є підставою для розірвання договору оренди.

 

Тому, у випадку заборони Вам рибалити на тому чи іншому ставку з боку певних осіб, є логічними наступні дії :

1. Вимагайте від особи, яка забороняє Вам рибалити, договір оренди водоймища.(Типовий договір оренди затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420).

2.В разі, якщо такий договір є, вимагайте від орендаря надання спеціального місця для безоплатного любительського і спортивного рибальства.

3. Якщо Вам і надалі перешкоджають рибалити і ситуація загострюється - негайно телефонуйте до міліції та повідомляйте про дані факти.

 Пам’ятайте: Ви- громадяни  України, і це Ваше право- використовувати водні ресурси країни в рекреаційно-спортивних цілях.

Також необхідно додати, що орендар на Вашу вимогу повинен надати ветеринарне свідоцтво на закуплений зарибок (вид риби яку він вирощує) і податкову накладну (документ, що засвідчує придбання зарибку).

І на додаток, навіть у випадку, якщо в орендаря є ветеринарне свідоцтво на закуплений зарибок і податкова накладна , люди мають право відпочивати на водоймі і проводити любительське рибальство враховуючи те, що у водоймах існують аборигенні види риб, які не розводяться і не використовуються промислово.

 Шановні конотопчани, сайт міста вітає Ваз з всесвітнім днем рибальства, та нагадує про Ваше законне право на безоплатне рибальство на зариблених водоймах.

#конотоп #день рибальства
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...