Актуально
09:40, 24 червня 2015 р.
До уваги підприємців Конотопа- важливі зміни у податковому законодавстві з першого липня
Актуально
Сайт міста Конотопа нагадує нашим підприємцям про першолипневі зміни до податкового законодавства :
- Законом України від 28.12.2014 №71-VIII запроваджено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку II-III груп (окрім платників, які здійснюють продаж товарів на ринках через засоби пересувної мережі). Для платників податку другої групи ці норми набирають чинності з 01.01.2016 року, а для платників єдиного податку третьої групи– уже з 1 липня поточного року;
- з 1 липня 2015 року пиво з вмістом етилового спирту від 0,5% відноситься до алкогольних напоїв. Відповідні зміни внесені Законом №71-VIII до Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольними напоями та тютюновими виробами". Отже, продавцям пива необхідно подбати про відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю. При відсутності у суб’єкта господарювання ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв передбачено штраф у розмірі 17 тис. грн.;
- електронне адміністрування ПДВ, законодавчі зміни якого набули чинності з 1 січня 2015 року.Електронне адміністрування ПДВ запроваджуватиметься поетапно: – до 1 липня 2015 року – у тестовому режимі, який надасть змогу платникам податку та контролюючим органам адаптуватись до нових правил адміністрування податку, а з 1 липня 2015 року – запрацює на постійній основі.
З деяких питан щодо змін у податковому законодавстві, ГУ ДФС у Сумській області роз`яснює , що платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці), які з 01.01.2015 року до 30.06.2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО. Мораторій діє з дати початку застосування РРО і до 01 січня 2017 року.
Також слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України, платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи-підприємці) при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. В інших випадках платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) зобов’язані застосовувати РРО.
Однак, якщо діяльність здійснюється у стаціонарних приміщеннях, розташованих на території ринку (магазини, павільйони, приміщення контейнерного типу) або ці приміщення здаються в оренду, то такі платники, фізичні особи - підприємці на єдиному податку другої та третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій, - пояснює Ігор Войтенко, головний ревізор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Сумській області.
На Сумщині з 5 тисяч 369 фізичних осіб-підприємців єдиного податку третьої групи всього 297 зобов’язані з 1 липня 2015 року використовувати РРО. Переважна більшість платників (4,5 тисячі) обрали виключно безготівкову форму розрахунку, близько 400 перейшли на іншу групу оподаткування, решта працюють на ринках і тому можуть працювати, не використовуючи РРО, - зазначив фахівець ДФС.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
18 вересня
06:37
18 вересня
18:00
16 вересня
13:03
16 вересня
ТОП новини
live comments feed...