• Головна
  • До нового опалювального сезону активно готуються газовики Сумщини
18:39, 19 червня

До нового опалювального сезону активно готуються газовики Сумщини

До нового опалювального сезону активно готуються газовики Сумщини , фото-1

Не всі знають, але для фахівців Сумської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» не існує перерви між завершенням одного опалювального сезону та підготовкою до наступного. «Готуй сани влітку, а воза зимою», – каже народна мудрість. І для газовиків «сани» – це огляд, обслуговування, ремонт газопроводів, газових приладів та арматури. Усі газопроводи й установки, що використовують газ, підлягають технічному обслуговуванню й ремонту в терміни, зазначені в паспортах або інструкціях заводів-виробників обладнання, приладів, апаратів з урахуванням місцевих умов експлуатації.

За чинними Правилами безпеки систем газопостачання:

– Запірну арматуру й компенсатори необхідно обслуговувати не рідше ніж один раз на рік і за необхідності – ремонтувати.

– При технічному огляді надземні газопроводи необхідно перевіряти на можливий виток газу. Зовнішній стан газопроводу перевіряють візуально: кріплення та фарбування, провисання труб, стан запірних пристроїв, ізолювальних з’єднань, опор, наявність діелектричних підкладок тощо. Технічні огляди трас надземних газопроводів здійснюються не рідше ніж один раз на 6 місяців.

– При технічному огляді підземних газопроводів (у тому числі з поліетиленових труб) необхідно перевіряти їх технічний стан, щільність і виявляти витікання газу за зовнішніми ознаками та за допомогою приладів (газоаналізатора або газошукача).

Усе перераховане вище фахівці Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» навіть в умовах прикордоння виконують, згідно з графіками. Однак є важливі підготовчі завдання, у яких газовики розраховують на співпрацю та відповідальність споживачів.

До таких завдань зараховуємо технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків, житлового будинку, квартири (мережі приватної власності/ інженерно-технічної системи приміщення споживача).

Відповідно до Наказу Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 27 травня 2020 року:

– Технічне обслуговування (огляд) газопроводів з перевіркою наявності вільного доступу до газопроводів та газового обладнання, стану пофарбування й кріплень газопроводу, наявності футлярів в місцях прокладання через зовнішні й внутрішні конструкції будинку, стану ущільнення міжтрубного простору: футляр-газопровід, та очищення його від бруду, у разі необхідності, відновлення відбувається один раз на рік.

– Перевірка на герметичність з’єднань газопроводів та газового обладнання, розміщених за межами приміщень споживачів, з інженерно-технічними системами, приладовим методом або мильною емульсією та усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність – один раз на 6 місяців (до початку та після закінчення опалювального сезону).

– Планове випробування на щільність газопроводів тиском 500 даПа – один раз на 3 роки (в міжопалювальний період).

– Технічне обслуговування запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газовому обладнанні, з перевіркою працездатності й розбиранням без демонтажу, очищенням від залишків корозії й мастила, змащуванням та притиранням – один раз на рік.

– Технічне обслуговування газовикористовуючого обладнання, призначеного для опалення місць загального користування: прочищення пальників та системи видалення продуктів згорання газу, регулювання режимів роботи (подача води, спалювання газу), перевірка параметрів спрацювання автоматики безпеки та відповідності робочого тиску перед газовими приладами, перевірка щільності газових комунікацій та усунення наявних витоків газу – відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників такого обладнання або не рідше одного разу на рік у разі відсутності таких вимог.

– Перевірка наявності тяги в димових та вентиляційних каналах – під час технічного обслуговування газовикористовуючого обладнання.

– Перевірка спрацювання стаціонарних сигналізаторів загазованості приміщень, а також комутованих з ними пристроїв для автоматичного відключення постачання газу та засобів попереджувальної сигналізації на відповідність параметрам, встановленим заводом-виробником, – відповідно до вимог та рекомендацій заводів-виробників.

Звернутися за технічним обслуговуванням можна в найближчий Центр обслуговування клієнтів чи за номерами: +38 067 862 97 48 , +38 054 266 38 74.

Фахівці Сумської філії «ГАЗМЕРЕЖІ» обіцяють будь-що-будь забезпечити безперебійне та безаварійне газопостачання в новий опалювальний сезон. Однак закликають споживачів також не нехтувати власною безпекою, стежити за газовим обладнанням та сплачувати за розподіл газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...