• Головна
  • Державні програми для отримання житла від держави
Новини компаній
12:50, 1 вересня 2023 р.

Державні програми для отримання житла від держави

Новини компаній

Хто та на яких умовах може скористатися державними програмами для придбання житла

Далеко не всі українські сім'ї мають у своєму розпорядженні достатню кількість коштів для придбання власного житла або покращення житлових умов. Для певних категорій населення продаж квартир https://obyava.ua/ua/nedvizhimost/prodazha-kvartirможливий з частковою компенсацією вартості купленої квартири (для пересічних громадян розмір компенсації може становити 30% вартості купленої квартири, для інвалідів і ветеранів війни компенсація може становити 50%). Відповідно до умов програми «Доступне житло» на компенсацію від держави можуть претендувати лише громадяни, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання та не мають протягом 3-х останніх років в особистій власності жодного житла або його площу не перевищує 13,65 квадратних метра.

Деякі умови державної програми

Скористатися умовами державної програми «Доступне житло» для придбання власного житла можуть лише громадяни із середньомісячним грошовим доходом (на кожного члена сім'ї), що не перевищує триразового розміру заробітної плати, обчисленої органами Держстату у відповідній галузі (регіоні). Крім того, умовами програми передбачено, що:

  • компенсація за куплене житло проводитися лише з розрахунку 21 кв. м на кожного члена сім'ї плюс 10,5 кв. м на всю родину. Таким чином сім'я із двох осіб може отримати часткове відшкодування за квартиру площею 52,5 кв. м («зайві» метри купленої квартири компенсації не підлягають);

  • вартість одного квадратного метра житла не перевищує встановлену Мінрегіоном норму, встановлену для кожного регіону країни (перевищення вартості 1 кв. м житла понад встановлену норму державою не компенсується);

  • покупець самостійно компенсує забудовнику решту вартості квартири з допомогою особистих заощаджень чи з допомогою кредитних коштів (вибір банку отримання кредиту держава не обмежує).

Умови програми «єОселя»

Крім програми «Доступне житло», на початку 2023 року в Україні почала діяти програма «єОселя», згідно з умовами якої певні категорії населення можуть отримати пільговий кредит на придбання житла за ставкою 7% (або 3% для пільговиків).

До пільговиків, згідно з умовами програми, належать особи з числа кадрових військових, педагоги і медики, співробітники правоохоронних органів і члени їх сімей не мають житла або їх житло знаходиться на тимчасово окупованій території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...