• Головна
 • Екопарковка: живий газон з паркувальним місцем
Новини компаній
18:03, 18 квітня 2023 р.

Екопарковка: живий газон з паркувальним місцем

Новини компаній

Зелені парковки та пішохідні доріжки — це інноваційні рішення, які допомагають зменшити вплив на навколишнє середовище і зробити паркувальні місця та доріжки для пішоходів більш екологічними та чистими. Їх створюють з використанням якісних, безпечних матеріалів та технологій. Зелені насадження, газонні решітки, сонячні панелі, дощові сади, переробні станції — основні елементи на зелених функціональних майданчиках.

Завдяки комплексній взаємодії всіх елементів, екопарковки не чинять нищівного впливу на навколишнє середовище та менше забруднюють довкілля. Наприклад, вдале поєднання зелених насаджень з решітками для газону поліпшують зовнішній вигляд ділянки та території в цілому, знижують температуру навколишнього середовища та підвищують якість повітря. А використання відновлювальних джерел енергії перетворює традиційні паркувальні ділянки на енергонезалежні території.

Екопарковка: живий газон з паркувальним місцем, фото-1

Решітка газонна: замість важкого асфальту

Сучасні решітки для зелених покривів — це сітчасті панелі із пластику, у вигляді окремих модулів, за допомогою яких створюють тверді поверхні для пішоходів та транспортних засобів, максимально зберігаючи рослинність на ділянці. Окрім трав'янистої місцевості, їх можна використовувати на поверхні, яка покрита гравієм чи іншими декоративними видами крихти.

Якісні пластикові вироби на відміну від асфальтних доріжок мають ряд беззаперечних переваг:

 • водопроникність — завдяки структурі у вигляді сітки, вироби легко пропускають воду, не блокують природній полив газону та запобігають затопленню окремих ділянок газонів;
 • простота — модулі легко та швидко встановлюються, без спеціальної техніки та складних підготовчих робіт;
 • безпека — за допомогою газонних решіток можна створити не просто міцну, але й безпечну поверхню, на якій значно важче отримати серйозні травми ніж на асфальті;
 • економія часу та грошей — пластикові вироби — найшвидший та найдешевший спосіб організації паркувальних місць, велодоріжок та пішохідних смуг.
 • екологічний аспект — під сітчастими решітками 90% трави продовжує рости та розвиватися, а тому можна сказати, що такі вироби зберігають максимальну кількість рослин, як дикої природи, так і посаджених людиною.

Корисні та якісні решітки довговічні, не бояться жодних атмосферних опадів, не реагують на перепади температур.

Решітка для газону: основні задачі

Газонні панелі використовують для створення стійкої та міцної поверхні на засадженій травою ділянці. Така поверхня витримує навантаження до 200 тонн на 1 м2, яке створюють пішоходи, електричний транспорт, велосипеди, автомобілі.

Основні задачі газонних виробів:

 • Створення екологічних паркувальних місць — решітки встановлюють, щоб створити стійку поверхню для паркування автомобілів. Це допомагає зберегти зелену зону на ділянці, не перетворюючи її на асфальтований майданчик.
 • Зміцнення схилів і берегових ліній — за допомогою подібних виробів зміцнюють схили та берегові лінії, щоб запобігти ерозії ґрунту і забезпечити цілісність природного ландшафту.
 • Створення пішохідних доріжок і проїздів — газонні решітки викладають для створення пішохідних доріжок і проїздів на газоні, щоб забезпечити доступність і безпеку людей і транспортних засобів.
 • Покращення дренажу — вироби мають отвори для збору води, що допомагає поліпшити дренаж і запобігти затопленню зеленої зони під час дощів.
 • Захисту газону — вироби захищають газон від пошкоджень, зносу та витоптування, забезпечуючи надійну стійку поверхню.

В цілому, панелі допомагають облагороджувати зелені ділянки, адже дають змогу зберігати насадження, збільшуючи їх функціональність та доступність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...