• Головна
  • Людині зі смартфоном стає майже неможливо загубитися, принаймні на земній кулі
07:20, 30 грудня 2022 р.

Людині зі смартфоном стає майже неможливо загубитися, принаймні на земній кулі

Людині зі смартфоном стає майже неможливо загубитися, принаймні на земній кулі
Людині зі смартфоном стає майже неможливо загубитися, принаймні на земній кулі, фото-1

У той час як мобільний телефон визначає ваше місцезнаходження двічі на секунду, він записує ваші поїздки в автомобілі, картки, якими ви користуєтеся для покупок, ваші харчові звички, вулиці, якими ви блукаєте, день, годину та де ви перебуваєте. Світ, який Джордж Оруелл уявляв у своєму романі «1984», давно минуло.

Кожен піклується про свою конфіденційність індивідуально і хоче, щоб певна інформація про нього була відома тільки йому. Однак на етапі розвитку технологій секретність уже залишилася в історії. Мобільні пристрої, транспортні засоби, якими ви користуєтеся, картки, які ви використовуєте для оплати, навіть вулиці, якими ви ходите, бачать майже все.

У своєму романі «1984», опублікованому в 1949 році, англійський літературознавець Джордж Оруелл намалював антиутопічний світ і розповів про майбутнє без таємниць.

Мобільні технології, які увійшли в життя людини з 1990-х років, але не в 1984 році, майже знищили особисте життя.

Мобільний телефон, розумний годинник, планшет

Сучасна людина навряд чи може жити без мобільного пристрою. Такі пристрої, як мобільні телефони, розумні годинники, планшети, доступні практично кожному. Однак, якщо ці пристрої підтримують GSM, вони отримують сигнали від базової станції 2 рази на секунду. Це гарантує, що місцезнаходження користувача можна побачити 2 рази на секунду з похибкою приблизно 50 метрів.

Крім того, наявність мікрофона та камери на мобільних пристроях дозволяє записувати аудіо та відео, а наявність підключення до Інтернету може визначити як його місцезнаходження, так і кроки, які він робить за допомогою таких технологій, як GPS. Він навіть може виявити підйом по сходах і падіння.

Крім того, програми на мобільних пристроях можуть визначати інтереси користувача, витрати, людей і групи, з якими вони контактують, а також які фільми та музику вони люблять. Завдяки їх обробці, хоча розкривається величезна кількість даних про людину, людині з мобільним пристроєм стає майже неможливо загубитися, принаймні на земній кулі.

Технологія, що надходить до транспортних засобів

Більшість технологій відстеження, які раніше були доступні на мобільних пристроях, тепер доступні в автомобілях. З розвитком технологій мобільні підключення до Інтернету та віртуальні помічники були додані до технологій геолокації, таких як GPS у автомобілях.

Вже не секрет, куди їде людина, яка їде на обладнаному передовою технікою транспорті, скільки часу, на яких зупинках зупиняється, з ким їде, що слухає в дорозі.

Покупки в Анкарі видно з Шанхая

Однією з технологічних чудес, які усувають особисту конфіденційність, є такі картки, як банкомати, кредитні картки, харчові та туристичні картки, які використовуються під час покупок. Оскільки платіжні системи цих карток є глобальними, ці картки також дозволяють бачити користувача в Анкарі з банку. штаб-квартири в Шанхаї, коли він купує білий сир на ринку. Хоча такі технології, як NFC, безконтактні платежі та QR-код, набувають широкого поширення, а використання готівки зменшується, конфіденційність припиняється з тією ж швидкістю.

Вас побачать, навіть якщо у вас немає телефону

Навіть якщо людина не має при собі мобільного пристрою та не має доступу до Інтернету, сховатися все одно не вийде. Однією з важливих причин цього є те, що міське життя тепер більш технологічне.

За допомогою камер Mobile Electronic System Integration постійно видно вулиці, проспекти та площі. Через камери відеоспостереження, встановлені в торгових центрах, магазинах, будівлях, які потребують охорони, і навіть майже в кожній квартирі, людина весь день піддається відеозйомці, навіть якщо вона про це не підозрює.

Реєстрація онлайн

У результаті розвитку технологій реєстрація авіакомпаній, поїздів і автобусів тепер доступна онлайн. Окрім цього, в Інтернеті також зберігаються записи готелів та інших закладів гостинності. Це означає, що куди б ти не пішов, де б ти не зупинився, це неможливо приховати.

Вони дивляться згори

Навіть якщо ви не користуєтеся жодним мобільним пристроєм і з’єднанням, таким як Інтернет, bluetooth, NFC, і ви перебуваєте в середовищі, де немає камери, все одно неможливо бути повністю невидимим. Найважливішою причиною цього є супутники, що обертаються навколо Землі. Сотні супутників передають безперервні зображення із земної поверхні відповідним державним установам або комерційним клієнтам. Оскільки роздільна здатність зображень, зроблених цими супутниками, значно покращена, можна чітко побачити годинну та хвилинну стрілки годинника на зап’ясті людини з висоти тисяч метрів.

Що робити?

Хоча конфіденційність швидко піддається технологічному розвитку, люди не є повністю безпорадними. Знання законних прав і зв’язок із технологіями забезпечують важливий захист.

У багатьох країнах, у тому числі в Туреччині, є правила щодо захисту персональних даних. Закон про захист персональних даних (КВКК) слід добре вивчати та застосовувати у повсякденному житті.

Зокрема, варто остерігатися робочих місць, які запитують дівоче прізвище бабусі в обмін на пропозицію «булгуру зі знижкою», кажуть: «Ви отримаєте код на свій мобільний телефон, скажіть мені про це», але зробіть не пояснювати, для чого використовується цей код.

Крім того, замість того, щоб залишати «параметри конфіденційності» як «за замовчуванням» на мобільних пристроях, таких інструментах, як комп’ютери та програми, встановлені на цих пристроях, вручну встановлюючи їх один за одним, забезпечує важливий захист. 

Ви самі вирішуєте, чим ділитися з вашим мобільним пристроєм і яка програма має доступ до чого. Знову ж таки, налаштування камери, мікрофона, функцій визначення місцезнаходження на мобільному пристрої, щоб вони були доступні в якій програмі та в яких ситуаціях, також відносно підвищує конфіденційність.

Матеріал опублікований за темою:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини світу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...