• Головна
  • З чого роблять спирти, з яких виготовляють горілку і чому від цього залежить якість напоїв
Новини компаній
14:10, 17 вересня 2022 р.

З чого роблять спирти, з яких виготовляють горілку і чому від цього залежить якість напоїв

Новини компаній

Спирти, які використовують для виготовлення тих чи інших напоїв є основою, яка формує смак, дає відчуття якості та смаку. А ще – гарантує нормальне самопочуття і відсутність похмільного синдрому. Крім того, якість впливає на те, яким є напій та чи задовольняє він покупця. Серед якісних сортів, можна вказати наспирти вищого ґатунку та певних видів сировини. Наприклад, щоб зробити якісний лікер чи горілку потрібно спирт «Альфа» купити який необхідно розбавити відповідними інгредієнтами. Якщо мова йде про горілку – чистою водою, а лікер – екстрактами трав, ягід та додаванням цукру.

Розкажемо, які сорти рослин використовують для виготовлення того чи іншого спирту. Та як це впливає на якість міцного напою, що створений на його основі.

З чого роблять харчовий спирт: суміші овочів, зернових і чиста пшениця

Харчовий спирт виготовляють з чотирьох можливих варіантів органічної сировини:

·суміші чи одного з овочів – буряка, картоплі або/та зерна кукурудзи;

·суміші зернових – пшениці, ячменю чи іншого виду – та овочів – буряка, кукурудзи чи картоплі;

·зернових культур, що зібрані як сировина з різних культур;

·тільки із зерна пшениці.

Саме джерело походження сировини впливає на якість і смакові та інші характеристики спирту. Якщо купити спирт найвищої якості, тоді мова буде йти про сорт «Пшенична сльоза», «Люкс» чи «Альфа». У кожного різновиду цих сортів є своя технологія виготовлення.

Найвищий ґатунок спирту

«Пшенична сльоза» є результатом переробки виключно пшениці. Тільки з пшеничної сировини виготовляють етанол преміум ґатунку із дуже малою кількістю сивушних масел та метилу. Такі рекордно малі показники є неперевершеними для інших сортів:

·не більше 3 мг на куб. дм сивушних масел;

·менш як 0,005% метилових домішок.

Схожі, але трохи меншої якості є етаноли, виготовлені за класом «Альфа» та «Люкс». У них значно більший вміст метилового спирту та збільшений вміст сивушних масел, що позначається на смаку. Водночас частка сивушних масел теж мала і тому в цьому якісному спирті після розведення, така особливість не відчувається.

«Люкс» та «Альфа» виробляють із суміші зернових культур та перероблених овочів, що мають вміст спирту. Такі сорти вже є придатними для виготовлення лікеро-горілчаних виробів високої якості із низьким рівнем ризику похмілля та кращими характеристиками.

Це пов’язано із застосуванням іншої технології для виготовлення та очищення після виготовлення сирого продукту. У такому спиртовому напої буде не більше 4 мг/куб дм, сивушного масла. В спиртах класу «Люкс» є невисокий вміст небезпечного для людини домішку етилу – 0,01%. Щоб досягти такої якості і водночас мати оптимальну ціну виготовлення, спирт виготовляють із 35% овочевої сировини та 65% зернової. Таким чином підвищується суттєво якість кінцевого продукту.

Виготовлений з такого сорту напій, практично ніколи не дає відчуття похмілля, а смак не має помітних домішок. Все через високий рівень очищення та якість початкової сировини.

Найпростіші спирти і спирти середньої якості

Найпростіші етаноли із низькою смаковою якістю, але достатньою для промислового застосування, виготовляють з овочів – це спирти першого сорту. Зазвичай для виготовлення напоїв, таку сировину не використовують взагалі.

Спирти вищого очищення – це сорти «Базис» або «Екстра». Вони є придатними для виготовлення напоїв і навіть для споживання у горілчаних виробах без додаткового очищення. Їх виготовляють з суміші овочів і зернових культур. Спирти цього рівня мають різний рівень очищення. Якщо на пляшці горілки написано, що у виготовленні використано сорт «Екстра» – це хороша ознака достатньої якості технології приготування напою. Однак похмілля може бути серйозне.

Вибираючи пляшку із міцним напоєм варто звернути увагу на використаний у її виготовленні етанол. Це каже на якість напою та те, чи підходить для конкретного споживача використана у ній спиртова сировина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...