• Головна
  • Чи шкідлива розчинна кава для здоров'я?
09:00, 8 вересня 2021 р.

Чи шкідлива розчинна кава для здоров'я?

Розчинна кава цінується за легкість і швидкість приготування, а багато хто - за м’який смак. У нього також є затяті супротивники. Чи розчинна кава корисна? Чи правда, що в ньому менше кофеїну і більше калорій, ніж у натуральній каві?

Розчинна кава - це кава, яку багато людей вважають шкідливою. Деякі з них вважають розчинну каву отруйною. Однак правда лежить посередині - навіть найкраща кава може завдати шкоди здоров’ю, якщо зловживати, а також сприятливо вплинути на здоров’я. Але якщо стоїть вибір, яку каву обрати, а вам вона подобається більше ніж розчинна, то слід купити розчинну каву, бо немає однозначного лідера.

                                   Розчинна кава - корисна чи шкідлива?

Відповідь на питання, чи корисна розчинна кава, - не найпростіша. Так само, як важко однозначно сказати, чи корисна натуральна кава - вона допомагає при деяких недугах, а іншим завдає шкоди. Через те, що розчинна кава є натуральним екстрактом кави, її вплив на здоров'я не буде діаметрально різним. Тож давайте поглянемо на інгредієнти розчинної кави, які можуть вплинути на здоров’я.

                                    Кофеїн

Передбачається, що чашка натуральної кави містить близько 120 мг кофеїну та близько 65 мг розчинної кави. Однак це орієнтовні значення, оскільки багато що залежить від сорту кави та способу її приготування. Кофеїн у кількості до 400 мг на день не викликає негативних наслідків для здоров’я людини, а 10 г кофеїну вважається смертельною дозою, тобто 83 чашки натуральної кави та 154 чашки розчинної кави. Розчинна кава більш м’яка і менш збуджена. Якщо ви п’єте каву, щоб прокинутися, натуральна буде кращою.

                                     Калорії

Поширена думка каже, що розчинна кава більш калорійна, ніж натуральна. Погодитися з цим не зовсім можливо. Чашка розчинної кави, приготовленої з однієї чайної ложки (2 г) без молока і цукру, становить 1,5-2 ккал. Те ж саме в чашці натуральної кави. Питання калорій абсолютно інше у випадку напоїв «3 в 1». Один пакетик, залитий водою, забезпечує до 80 ккал. Тільки кавові напої нездорові з точки зору калорій.

                                      Антиоксиданти

Антиоксидантні сполуки відіграють величезну роль у захисті здоров’я людини - вони зменшують окислювальний стрес, зменшують ризик раку, серцевих та нейродегенеративних захворювань. В Україні споживання кави настільки велике, що воно є основним джерелом харчових антиоксидантів. Вважається, що розчинна кава позбавлена ​​антиоксидантів в результаті виробничого процесу. Але аналізи у дослідах показали, що розчинна кава не тільки не позбавлена ​​антиоксидантів, але може містити вдвічі більше, ніж натуральна кава. Після заварювання меленої кави різних виробників та розчинної кави виявилося, що в літрі натуральної кавової настоянки міститься від 405 до 642 мг поліфенолів, а в розчинній - 836 мг. Більш того, кава арабіка показала приблизно на 30% меншу антиоксидантну здатність, ніж кава робуста. Розчинна кава як джерело антиоксидантів може позитивно вплинути на здоров'я.

https://konotop.city

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...