• Головна
  • Сторінка в минуле: будівельники вежі Шухова в Конотопі
16:00, 10 лютого 2021 р.

Сторінка в минуле: будівельники вежі Шухова в Конотопі

Сторінка в минуле: будівельники вежі Шухова в Конотопі

У фондах Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського зберігається світлина датована 1928 роком, на якій зображено групу будівельників залучених на будівництві водонапірної вежі за проектом інженера Шухова.

Ця унікальна споруда, яка являє собою конструкцію гіперболоїдної форми, була збудована за проектом всесвітньовідомого інженера Володимира Шухова в 1928-1929 роках у Конотопі.

На початку XX століття інженер Шухов запропонував оригінальний тип башт у вигляді сітчастих гіперболоїдів обертання. Баштові конструкції Шухова у формі так званого гіперболоїда обертання складаються з прямих стрижнів – їх зручно обробляти і перевозити на місце будівництва, легко збирати. Стрижні розташовуються по твірним гіперболоїда. Такі конструкції Шухов широко використовував у водонапірних баштах, опорах ліній електропередач і опорах під резервуари, щогл військових кораблів і антен. Найбільшу висоту серед гіперболоїдних веж мала башта маяка в Херсоні (68 м).

Вежа забезпечувала населення міста питною водою. До 1941 року на ній знаходився спостережний пункт міської протиповітряної оборони. Під час Другої світової війни вежа була пошкоджена і вже не функціонувала. На сьогодні занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка історії. Знаходиться на розі площі Конотопських дивізій та вулиці Володимира Шухова.

В Україні такі ажурні конструкції залишилися в містах Шостка, Миколаїв, Біла Церква, Черкаси, Помічне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вежа Шухова #Шухов #Конотоп #будівельники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...