• Головна
  • Новий санітарний регламент для шкіл: що зміниться у закладах освіти Сумщини?
14:44, 3 лютого 2021 р.

Новий санітарний регламент для шкіл: що зміниться у закладах освіти Сумщини?

Новий санітарний регламент для шкіл: що зміниться у закладах освіти Сумщини?

У Міністерстві охорони здоров’я затвердили нові санітарні правила для шкіл, що почали діяти з 1 січня 2021 року.  До цього часу школи працювали за санітарними нормами 2001 року. Серед змін – офіційно дозволений інтернет, оновлені санітарно-гігієнічні норми та принципи харчування.

Про новий санітарний регламент розповіла очільниця галузі освіти області Вікторія ГРОБОВА під час брифінгу.

Новий санітарний регламент для шкіл: що зміниться у закладах освіти Сумщини?, фото-1

Говорячи про ключові особливості нового санітарного регламенту, Вікторія Гробова зазначила, що учні, які проживають на відстані понад 2 км від закладу освіти, обов’язково мають бути забезпечені транспортом для підвезення до шкіл. Санітарні кімнати мають бути у приміщенні школи, а не на вулиці. Ці зміни повинні здійснити власники закладів – органи місцевого самоврядування.

Встановлено також вимоги до комп’ютерного обладнання, яке використовується у закладах освіти. Новий документ враховує розвиток сучасних технологій і їхнє використання під час освітнього процесу. Він докладно описує, як облаштовувати кабінет інформатики та робоче місце дитини, скільки часу дитина може працювати із технічними засобами.

У кабінеті інформатики робоче місце учня облаштовується персональним комп’ютером з монітором з діагоналлю не менше 15 дюймів, системним блоком, відокремленими клавіатурою та «мишею», столом і стільцем. Також замість комп’ютера можна використовувати ноутбуки з екраном діагоналлю не менше 14 дюймів, відокремленою клавіатурою та «мишею» за умови, що чергуються практична та теоретична частина навчального заняття. Освітленість екрану робочого місця має бути не менше 200 люксів, а робочого стола – не менше 400 люксів. Не дозволяється одночасна робота за одним комп’ютером двох і більше учнів.

«На сьогодні відповідність кабінетів інформатики закладів освіти області до нового санітарного регламенту ставить 50%. У наступному навчальному році будуть проведені необхідні ремонтні роботи у кабінетах, які поки що не відповідають новим вимогам  та  буде оновлено комп’ютерне обладнання для того, щоб привести відповідні показники до 100%», – повідомила директор обласного Департаменту освіти і науки.

Санітарний регламент при організації харчування закладає основні принципи саме здорового харчування. Зокрема, встановлено низку обмежень до продуктів, що стосується вмісту солі, цукру, жирів, а також враховуються тенденції щодо здорового харчування на підходах Всесвітньої організації охорони здоров’я. Водночас, певна група харчових продуктів обов’язково має бути у щоденному шкільному раціоні учнів, наприклад, злакові, овочі, фрукти, ягоди і молочні продукти.

Уперше врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами. Якщо у дитини є довідка від сімейного лікаря про те, що є певні дієтичні проблеми, то власник закладу має організувати окреме харчування для цієї дитини.

У закладах освіти, які працюють у дві зміни, навчання учнів 1-4 класів має організовуватися в першу зміну. «Проте такі зміни будуть враховані у 2021-22 навчальному році, адже наразі навчальний процес вже врегульований і зміни до нього можна внести у наступному навчальному році», – зазначила Вікторія Гробова.

Змінено правила і щодо прибирання  школи учнями.  За старими правилами учні 2-4 класів могли брати участь  у  прибиранні  території школи, а учні 5-12 класів – у генеральному та щодобовому поточному прибиранні ділянки (підмітати,  очищувати від снігу, саджати дерева). У новому регламенті ж цей дозвіл зник, є лише правило: під час самообслуговування учні повинні тримати власне робоче місце в чистоті, прибирати за собою сміття. Також учням 5-11(12) класів дозволяється поливати рослини та робити вологе прибирання (без миючих і дезінфікуючих засобів) поверхонь навчальних приміщень (крім вікон та підлоги).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #школи #санітарні норми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...