• Головна
  • Музейний експонат: народні картини з зібрання краєзнавчого музею
16:10, 21 січня 2021 р.

Музейний експонат: народні картини з зібрання краєзнавчого музею

Музейний експонат: народні картини з зібрання краєзнавчого музею

В художній колекції Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О.М.Лазаревського чільне місце займають народні картини.

Найпоширенішим жанром народного живопису була і є побутова картина. У ній знайшли відображення різні сторони життя тогочасного села, мрії простих людей, що самобутньо втілювались в поетично-образній системі народного світобачення, у словесному й образотворчому фольклорі.

Особливістю сюжету народних картин є зв'язок їхнього антуражу з місцевістю, де народжувались твори, з локальними особливостями традиційно-побутової культури. Так на полотні з’явились місцеві церкви, вітряки, вулички й хати, річки та ставочки. У всьому вбачаються місцеві традиції побуту, народного одягу тощо. Таким чином, один і той самий сюжет у кожного автора міг трактуватись по-різному.

У недалекому минулому інтер’єр української хати, якою б бідною вона не була, завжди мав елементи краси та святості. Це і розписана квітами піч, і ікони в розкішних рушниках на покутті, і народна картина з козаком та дівчиною. На ярмарках народні умільці успішно поширювали свої твори серед селян.

Що ж до сюжетів, то вони компонувались з традиційних символічних образів: козак, дівчина, кінь в оточенні: гуси-лебеді, садок, верби і тополі, криниця, човен і на обрії – церква.

Як приклад, дві народні картини із фондової колекції музею. Це картини, передані жителькою нашого міста Личкун Н.А. Дані роботи із оселі її батьків, що проживали в селі Підлипному Конотопського р-ну в 60-х роках ХХ століття.

Музейний експонат: народні картини з зібрання краєзнавчого музею, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавчий музей #народні картини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...