• Головна
  • Сумщина отримала експрес-тести на COVID-19 для первинки: кому їх робитимуть
12:00, 13 січня 2021 р.

Сумщина отримала експрес-тести на COVID-19 для первинки: кому їх робитимуть

Сумщина отримала експрес-тести на COVID-19 для первинки: кому їх робитимуть

Сумщина отримала експрес-тести на антиген, які визначають наявність коронавірусної інфекції впродовж 15 хвилин. Перша партія склала 7400 тестів.

Про це розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, - повідомляє "Суспільне".

Так готуються тестувати на рівні сімейних лікарів людей, які мають підозру на інфікування коронавірусною інфекцією, контактних осіб і родичів.

Бутенко зазначив: “Вони вже - в областях. Зараз буквально днями надходять на всі заклади охорони здоров’я, у тому числі первинної ланки”.

“Розроблений проєкт розподілу цих тестів, відповідно до позиції МОЗ і доцільності їхнього використання, основним отримувачем буде первинна ланка, тому що основне призначення цього тесту – швидке визначення наявності антигену в тих закладах і в тих місцях, які важкодоступні для проведення ПЛР”, - говорить заступниця начальника управління охорони здоров'я Сумської ОДА Галина Хомета.

На запитання, чому виникла затримка з розподілом, відповіла: “У процесі територіальної реформи заклади охорони здоров'я змінили назви. Щоб документи пройшли юридично правильно, ми уточнюємо назву”.

За словами Сергія Бутенка, протестувати пацієнтів амбулаторно можна буде як безпосередньо у поліклініці, так і вдома: сімейним лікарем або мобільною бригадою. Як розповіли в двох сумських центрах первинної медико-санітарної допомоги, до них ці тести ще не надійшли. Коли ж отримають, то, буде алгоритм дій.

“Пацієнтам, які звернулися з підозрою на коронавірус, ознаками ГРВІ або пневмонії, пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації, або які були з хворими в контакті, - цим людям будуть забирати в амбулаторіях. Бригада, виїжджатиме до маломобільних пацієнтів”, - говорить в. о. директора центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Алла Оводенко.

До кого саме приїжджатимуть додому, розповіла заступниця директора центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Людмила Цюкало: “Вдома забір матеріалів робитимуть людям, які досягли 65 років та старшим, з інвалідністю 1 і 2 групи, тим, хто не може самостійно пересуватися і дітям до 10 років. Виїжджатиме лікар для огляду і одночасного забору матеріалу”.

Експрес-тести купували за державний кошт, сказав Сергій Бутенко. Перша партія склала близько 40 тисяч одиниць. Впродовж найближчого тижня, за словами Галини Хомети, їх розвезуть по області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #COVID-19 #коронавірус #тестування #Сумщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...