• Головна
  • Музейний експонат: крісло історика Олександра Лазаревського
16:00, 16 грудня 2020 р.

Музейний експонат: крісло історика Олександра Лазаревського

Музейний експонат: крісло історика Олександра Лазаревського

Відділ культури і туризму Конотопської міської ради на своїй фб-сторінці розпочинає публікацію циклу краєзнавчих статей за рубриками «Пам’ятки Конотопа», «Золоті фонди музею», «Історичне минуле та видатні особистості міста», «Природа та традиції нашого краю».

В експозиції Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського знаходиться крісло з маєтку родини Лазаревських. Даний експонат знайдений у фондах під час відновлення музею в жовтні 1943 року. У верхній частині крісла металева пластина з написом: «Кресло историка Лазаревского А.М. даръ семьи».

Олександр Матвійович Лазаревський - видатний український історик, джерелознавець, засновник музею в Конотопі. Наприкінці XIX століття місцеві земство й управа вперше почали займатися створенням музею історії міста. Саме за проектом Олександра Лазаревського, сесія земського зібрання доручила управі опрацювати документ, який ініціював створення при конотопському земстві історичного музею та архіву.

Олександр Матвійович сам зробив внесок у створення експозиції першого конотопського музею, подарував перші експонати - твори живопису, старовинну зброю, рукописи. З ними Ви може ознайомитись особисто, завітавши до Конотопського міського краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лазаревський #крісло #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...