• Головна
  • Артилеристи Конотопської 58-ї бригади з американцями вчаться діяти за стандартами НАТО
08:00, 15 грудня 2020 р.

Артилеристи Конотопської 58-ї бригади з американцями вчаться діяти за стандартами НАТО

Артилеристи Конотопської 58-ї бригади з американцями вчаться діяти за стандартами НАТО

Від початку листопада 58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського проходить курс вишколу в межах програми JMTG-U (Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна) у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки на Львівщині.

Ця програма передбачає тренування і вишкіл для всіх підрозділів, зокрема й артилеристів бригади, - пише "АрміяInform".

– Наразі у нас завершилися батарейні тактичні навчання з бойовою стрільбою, – розповідає начальник штабу бригадної артилерійської групи майор Едуард Радіонов. – Наступний етап – тактичні навчання дивізіонів. Головна мета – досягти високого рівня керованості та бойової злагодженості підрозділів. Час в артилерії відіграє провідну роль. Від моменту виявлення об’єкта, ідентифікації його як цілі і до ураження часу має минути якомога менше. Противник не стоятиме на місці, постійно переміщуватиметься. Наше завдання – уразити його до початку зміни позиції. А якщо мова йде про контрбатарейну боротьбу – то до моменту, коли батарея противника відкриє вогонь. Тож нині фокусуємося саме на швидкому виявленні об’єктів, обробці інформації про них і ухваленні рішення на знищення. Відпрацьовуємо і питання взаємодії з розвідкою.

7-9.jpg

До навчань з бойовою стрільбою залучені підрозділи протитанкової, причіпної, самохідної й реактивної артилерії. Водночас з роботою в полях штабні офіцери бригадної артилерійської групи беруть участь у командно-штабних навчаннях.

– Ми навчаємося командувати підрозділами, дотримуючись стандартного для армій НАТО процесу ухвалення військового рішення, – розповідає майор Едуард Радіонов. – Головний його принцип – передача ініціативи командирам на місцях. Водночас сучасне рішення на ведення бойових дій має враховувати всі важливі деталі. Наші наставники – досвідчені українські інструктори, які пройшли підготовку під керівництвом фахівців армії США. Іноземні інструктори працюють тут як ментори. Спостерігають за ходом навчання, вносять  корективи, діляться новими знаннями.

Навчання штабних офіцерів проходить у сучасному Центрі імітаційного моделювання МЦМБ із використанням системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS. Це потужна комп’ютерна система, яка фактично є тренажером персоналу штабів і дозволяє моделювати тактику бойових дій підрозділів у наступі, обороні на різній місцевості. Під час командно-штабного навчання відпрацьовують планування широкого спектра видів бойових дій. Акцент – на наступальних діях і веденні боїв на урбанізованій місцевості.

Курс підготовки 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського в межах програми JMTG-U завершиться наприкінці грудня бригадними тактичними навчаннями з бойовою стрільбою.

Фото пресслужби 58-ї ОМПБр

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#58 ОМПБр #артилерія #навчання #НАТО
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...