• Головна
  • Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування
07:20, 26 листопада 2020 р.

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Через оборудки сумського партофісу НАЗК залишило "Батьківщину" без державного фінансування

Нацагентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування "Батьківщини" через виявленні у фінансовому звіті партії порушення.

Про це повідомляє "Українська правда".

Нагадаємо, за деякими відомостями осередок "Батьківщини" на Сумщині взяв під контроль нардеп-ексрегіонал Ігор Молоток.

НАЗК виявило порушення у звіті "Батьківщини" за перший квартал 2020 року. Зокрема, щодо звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу, а саме: підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном і не могли вчиняти юридичні дії з прийому спонсорських внесків (стосується сумської та київської обласних організацій).

Відзначається, що НАЗК виявило у звіті ознаки адміністративних та кримінальних правопорушень, тому вирішило зупинити держфінансування партії, починаючи з четвертого кварталу 2020 року.

Серед інших порушень: 

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ "Фінейт" на 45 тис. гривень;
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявлено невідповідність доходу донорів та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017–2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки, у чому НАЗК вбачає ознаки порушення статті 203 Цивільного кодексу України (йдеться про витрати коштів, які партія отримала з держбюджету в якості компенсації витрат на парламентську виборчу кампанію).

У громадському русі зазначають, що рішення щодо "Батьківщини" - перше, яке прийняло безпосередньо НАЗК, за підсумками перевірки фінансової звітності: "Це перший випадок застосування такої санкції з моменту запуску НАЗК та запровадження квартального звітування для партій у 2016 році".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Батьківщина #Сумщина #НАЗК #порушення #Вадим Лисий
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...