• Головна
  • У Конотопі хлопця, який видумав "крадіжку телефона", судитимуть за неправдиві свідчення
16:50, 18 листопада 2020 р.

У Конотопі хлопця, який видумав "крадіжку телефона", судитимуть за неправдиві свідчення

У Конотопі хлопця, який видумав "крадіжку телефона", судитимуть за неправдиві свідчення

Шістнадцятирічний хлопець, віддавши знайомому за борги свій мобільний телефон, не наважився розповісти бабусі правду. І вигадав історію про те, що гаджет начебто відібрали у нього під загрозою пістолету незнайомі люди. Почувши таку «новину», літня жінка негайно звернулася за допомогою до поліції.

Відтак, за адресою проживання заявниці виїхала слідчо-оперативна група Конотопського відділу поліції та опитала неповнолітнього. І хлопець в розмові з правоохоронцями розповів про начебто розбійний напад, скоєний на нього поблизу навчального закладу, звідки він щовечора повертається додому.

Слідчі відкрили кримінальне провадження та розпочали відповідну перевірку. І під час спілкування з колом товаришів юнака встановили, що насправді мобільний телефон він віддав в рахунок боргу. Справедливо побоюючись, що його бабуся буде, м‘яко кажучи, незадоволена цим його вчинком, студент не знайшов нічого іншого, як вигадати байку про розбійний напад з начебто застосуванням зброї.

«Відтак, слідчі кваліфікували дії неповнолітнього відповідно ст. 383 та ст. 384 КК України як завідомо неправдиве повідомлення про злочин та введення в оману правоохоронних органів, - коментує ситуацію Олександр Васильченко, керівник Конотопського відділу поліції, - і розпочали кримінальне провадження тепер стосовно самого хлопця. Відтак, остаточне слово у цій справі залишається за рішенням суду».

Працівники поліції застерігають громадян від подібних «жартів», і попереджають, що завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення буде вартувати кримінального покарання. Також слід попередити про це і своїх дітей, оскільки підлітки та юнацтво не зовсім усвідомлюють наслідки такого роду повідомлень та відповідальність. Адже будь-яка інформація про вчинення злочину потребує не просто перевірки - у розслідуванні задіюються значні сили та засоби поліції. А це – фінансові втрати і відволікання правоохоронців від реальних справ.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#неправдиве свідчення #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...