• Головна
  • На Сумщині знайшли нову унікальну яблуню-колонію
08:00, 6 жовтня 2020 р.

На Сумщині знайшли нову унікальну яблуню-колонію

На Сумщині знайшли нову унікальну яблуню-колонію

Нову яблуню-колонію (яблуня, що росте у вигляді куща) у Сумській області відкрив учитель біології та екології Володимир Литовка.

Знайшов її чоловік у Роменському районі, під час однієї зі своїх експедицій. Наразі викладач збирає документи, аби надати своїй знахідці офіційний статус, - пише "Суспільне".

Чоловік говорить: виявив її випадково, серед кількох покинутих яблунь, на місці старого хутора.

“Привернула увагу, бо мала дуже покручене центральне стебло, розташоване горизонтально. Коли підійшов ближче, то побачив, що від стовбура, який лежав горизонтально, утворилися вертикальні відростки. Трошечки відкопав - і побачив додаткові корені”, - згадує він.

За його словами, це сорт - “Сніговий кальвіль”.

На Сумщині знайшли нову унікальну яблуню-колонію, фото-1

“Унікальне явище і можна назвати її - міні яблуня-колонія. Аналог кролевецької яблуні. Це за селом Плавинище, в одній з балок. Розміщена вона на розпайованій землі. Усе це занедбане, земля не обробляється. Це - схил і колись там були якісь будівлі”, - говорить він.

Уперше цю яблуню, за селом Плавинище Роменського району, яка перетворилась на колонію, дослідник побачив 10 років тому. Відтоді спостерігав за нею. За словами Литовки, в тому місці є дві яблуні, які опустили свої гілки до землі, але прижилися і пустили корені, перетворившись на три нові дерева, лише в однієї.

Дослідник хоче залучити науковців та екологів до більш ґрунтовного вивчення відкритої ним яблуні, щоб надати їй природоохоронний статус.

До сьогодні на Сумщині офіційно існує одна яблуня-колонія - на Кролевеччині. Вона - ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення. Донині вважається єдиною унікальною яблунею у світі, яка розмножується вегетативно, опускаючи гілля до землі, що вкорінюється. Займає кролевецька яблуня-колонія близько 10 соток. Колонії близько 220 років.

Це - відео з ютюб-каналу Володимира Литовки, яке він зняв у травні 2020 року, коли яблуня цвіла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#яблуня-колонія #Сумщина #Роменщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...