• Головна
  • Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині
09:00, 8 вересня 2020 р.

Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині

Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині

Щоб взяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, кандидати в депутати чи на посаду сільського, селищного, міського голови платитимуть грошову заставу. Бажаючим стати мером чи депутатом Конотопа доведеться заплатити 13,5 тисяч грн.

Громадянська мережа ОПОРА розробила калькулятор, за допомогою якого можна розрахувати заставу на місцевих виборах. У зв’язку з прийняття президентського законопроекту про підвищення з 1 вересня розміру мінімальної заробітної плати, зросла і виборча застава.

Наприклад, у Конотопській міській громаді кількість виборців станом на 31 серпня становить 60 756 осіб, кількість депутатів: 38, а сума застави для висування партійного списку становить 13 501,33 грн. Точну кількість виборців буде розраховувати ЦВК, виходячи з чисельності виборців станом на початок виборчого процесу, тобто за даними Державного реєстру виборців на 5 вересня 2020 року. 

Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині, фото-1

Сума виборчої застави різниться в залежності від кількості виборців у селі, селищі, місті, районі та області. Найбільше доведеться заплатити партіям за список до обласної ради. Найбільше доведеться заплатити партіям за список до обласної ради. Зокрема в Сумській обласній раді кількість виборців станом на 31 серпня становить 851 384 осіб, кількість депутатів: 64, а сума застави для висування партійного списку становить 189 196,44 грн. У районній раді Сумського району кількість виборців станом на 31 серпня становить 362 919, а кількість депутатів - 54. Сума застави для висування партійного списку становитиме  80 648,67 грн.

Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині, фото-2
Стало відомо, яку заставу будуть платити кандидати в депутати на Сумщині, фото-3

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Дивіться також:

За кого голосуватимуть конотопці на виборах мера міста: наше соціологічне опитування

Місцеві вибори: які партії підтримують жителі Конотопа

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місцеві вибори #застава #Конотоп #Сумщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...