• Головна
  • Конотопська ЦРЛ стала опорною лікарнею, на її реконструкцію виділять 12,3 млн грн
14:00, 21 серпня 2020 р.

Конотопська ЦРЛ стала опорною лікарнею, на її реконструкцію виділять 12,3 млн грн

Конотопська ЦРЛ стала опорною лікарнею, на її реконструкцію виділять 12,3 млн грн

Кабмін затвердив мережу опорних лікарень, де під невідкладну допомогу будуть реконструйовані (капітально відремонтовані) приймальні відділення. Конотопська ЦРЛ серед визначених семи опорних медустанов (обласна лікарня, Сумська центральна міська лікарня, Охтирська, Роменська, Шосткинська і Глухівська ЦРЛ).

Про це повідомляє Конотопська РДА за інформацією редакції районної газети «Сільські горизонти».

Про те, якими будуть оновлені відділення, розповіла районній газеті «Сільські горизонти» головний лікар КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Конотопської районної ради Лариса КОВТУН.

- Уже цього року приймальні відділення опорних лікарень області повинні стати абсолютно іншими - як по наповненню, так і за функціями. Замість звичних приймальних покоїв там з'являться стаціонарні відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги - з цілодобовим доступом до обладнання в режимі 24/7.

Передбачено, що там облаштують лікарсько-медичний пост і кілька зон - приймально-сортувальну, реанімаційну і загальномедичну - з окремими боксами, палатами і кабінетами. А головне - вони будуть оснащені сучасним діагностичним обладнанням, що дозволяє оперативно визначити проблему пацієнта і алгоритм надання допомоги.

На реконструкцію 120 приймальних відділень по всій Україні виділено 1,68 млрд грн. Ці кошти як субвенцію з Держбюджету направляються з Фонду боротьби з COVID-19. Для Сумщини, передбачено 56 млн грн, що розподілені між опорними лікарнями. Для Глухівської ЦРЛ - 9,6 млн, Конотопської ЦРЛ - майже 12,3 млн, Роменської ЦРЛ - близько 6,6 млн, Охтирської ЦРЛ - 1,8 млн, Шосткинської ЦРЛ - 6,9 млн, Сумської ЦМЛ - 6,8 млн і обласної лікарні - майже 11,9 млн. Варто зазначити: мінімальною умовою залучення державного фінансування для створення відділень екстреної медичної допомоги була наявність проєктно-кошторисної документації, що розробляється за рахунок місцевих бюджетів. У деяких медустанов кошторис перевищив виділену з держскарбниці суму - різницю повинен перекрити місцевий бюджет.

Оскільки вартість деяких проєктів вийшла більша, ніж це передбачено з Держбюджету, - були затребувані гарантійні листи, що кошти на умовах співфінансування виділять місцеві бюджети. Таких у нас по області три лікарні - обласна, Сумська ЦМЛ і Конотопська ЦРЛ. Раніше для Сумської обласної лікарні облбюджет вже виділяв 300 тис. грн на проєктно-кошторисну документацію, тепер додасть додатково 4,8 млн. Що стосується Сум - є гарантійний лист, що міськбюджет для ЦМЛ виділить ще 800 тис. грн. Так само і по Конотопу. Решта опорних лікарень укладаються в суму субвенції.

На закупівлю обладнання для реконструйованих відділень з Фонду боротьби з COVID-19 заплановано більше - 5,3 млрд грн. Перелік необхідного обладнання, предметів довгострокового користування, медичних виробів і допоміжних засобів МОЗ було затверджено ще в травні. В кінці червня робоча група визначилася з тим, що потрібно придбати в першу чергу. Це стосується дорогих апаратів - ангіографів, комп'ютерних томографів, пересувних рентген-апаратів, ендоскопічного обладнання тощо, що істотно поліпшить матеріально-технічну базу опорних лікарень, які в госпітальному окрузі повинні надавати пацієнтам високоспеціалізовану допомогу.

Проєкт передбачає, що додаткове обладнання буде закуплено централізовано МОЗ, а одержувачем коштів, як повідомляв на засіданні уряду міністр охорони здоров'я Максим Степанов, хочуть визначити ДП "Медичні закупівлі".

Варто зазначити, що в Конотопській ЦРЛ вже є в наявності сучасне медичне обладнання для діагностики хворих.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотопська ЦРЛ #реконструкція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...