• Головна
  • Майже третину керівних посад у ТВК на Сумщині займатимуть "Слуги народу"
17:00, 12 серпня 2020 р.

Майже третину керівних посад у ТВК на Сумщині займатимуть "Слуги народу"

Майже третину керівних посад у ТВК на Сумщині займатимуть "Слуги народу"

Центральна виборча комісія 11 серпня опублікувала постанову про склад територіальних виборчих комісій на Сумщині. Майже третину керівних посад у територіальних виборчих комісіях на Сумщині займатимуть “Слуги народу”.

Як повідомляє Суспільне, на подання своїх кандидатур політичні партії мали 10 днів: з 27 липня до 5 серпня. Про те, як формували їх склад розповіла секретарка обласної виборчої комісії Світлана Положій.

За її словами, обов'язково політичні партії, які представлені в Верховній Раді, а також групи, створені в Верховній Раді, подають два кандидати, третій - за жеребкуванням. “Усі інші партії, зареєстровані в регіоні, подають по одному кандидату в члени комісії на жеребкування. ЦВК призначає голову, заступника і секретаря. Це - відмінність від місцевих виборів 2015 року”, - говорить вона.

Суспільне проаналізувало керівні посади у ТВК, а саме від яких партій обрані голови, заступники та секретарі. У Сумській обласній ТВК головуватиме представник партії “Слуга народу”. Заступник представлятиме опозиційну платформу “За життя”, а секретар - від “Європейської солідарності”.

У п’яти районних територіальних виборчих комісіях, з 15-ти керівних місць, п’ять зайняли представники “Слуг народу”, чотири – “Європейської солідарності”, “За майбутнє” - три людини, по одному - від “Батьківщини” – та опозиційної платформи за життя.

З 45 керівних посад у 15 міських виборчих комісіях – найбільше – 13 - зайняли представники партії “Слуга народу”, на другому місці, із дев’ятьма посадами - Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, 8 місць зайняли представники “Опозиційної платформи”. Шість представників - від “Європейської солідарності”, Партію “Рідне місто” у керівництві міських ТВК представлятиме три людини, два представники - “Нашого краю”. І по одному кандидату матимуть партії “Сила і честь”, “УДАР Віталія Кличка” та “Солідарність жінок України”.

За словами координаторки громадської мережі “Опора” в сумській області Ольги Коренєвої, багато хто з членів комісій - з досвідом, тобто вони працювали на попередніх кампаніях. “Дехто – кілька кампаній, тому можемо говорити, що є такі вже експерти в роботі членами комісій”, - зазначила вона.

Кандидатка політологічних наук Андріана Костенко говорить, що керівництво ТВК фактично складається з парламентських фракцій. “Місцеві вибори будуть під контролем парламентський політичних сил. Відсутні представники місцевих політичних партій, тобто тих партій, які не представлені у Верховній Раді, але представлені у Сумській міській раді”, - сказала вона. За її словами, тенденції свідчать про те, що не відбулась виборча децентралізація. Місцеві вибори будуть проходити під контролем парламентської більшості.

Вибори 25 жовтня відбуватимуться до обласних, міських, сільських і селищних рад. Вибори до районних рад наразі не призначені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #Сумщина #ТВК
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...