Під час пандемії попит на ліки компаній з виробництвами на Сумщині збільшився в рази

Під час пандемії попит на ліки компаній з виробництвами на Сумщині збільшився в рази

Голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО в рамках робочої поїздки в Шосткинський район відвідав завод з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів компанії «Фармак», побудований у 2015 році на базі індустріального парку «Свема».

Капітальні інвестиції компанії «Фармак» у будівництво цього заводу в Шостці склали 40 млн доларів США, а в очисні споруди було вкладено близько 500 тис євро. На сьогодні компанія має два заводи в Україні, представництва в Польщі, Узбекистані, Казахстані, Киргизстані та Білорусії.

АТ «Фармак» виготовляє лікарські засоби для України та понад 25 країн Європи і СНД. Зокрема, приблизно 20% субстанцій для лікарських засобів компанії виготовляються саме на заводі в Шостці.

Під час епідемії коронавірусу виникли проблеми з глобальними ланцюжками поставок від найбільших світових виробників активних фармацевтичних інгредієнтів та готових лікарських засобів. Відтак, через це зросла увага до препаратів компанії «Фармак» з боку інших держав.

«Я пишаюся тим, що саме на Сумщині є завод компанії, що виготовляє препарати, котрі допомагають лікувати пацієнтів не лише в Україні, а й за кордоном. Компанія активно експортує готові ліки та субстанції до різних країн світу. Наприклад, у квітні-липні цього року АТ «Фармак» експортував в країни Європейського Союзу препарат «Пропофол» на суму понад 635 тис. доларів США. Зокрема, поставки «Пропофолу» в країни Європи були проведені без реєстрації у компетентному органі ЄС, що є обов’язковою умовою реалізації ліків у країнах Європи. Тож, це вказує на рівень довіри до українських виробників і якості їх продукції», – підкреслив Роман Грищенко. Також голова облдержадміністрації подякував керівництву компанії «Фармак» за те, що вони купили і передали апарат ШВЛ для Шосткинської центральної районної лікарні.

Довідково. Препарат «Пропофол» використовується для індукції або підтримки наркозу, а також при штучній вентиляції легенів, що особливо актуально під час поширення COVID-19.

Компанія «Фармак», що має завод з виробництва субстанцій у Шостці, експортує препарати для інтенсивної терапії в Ізраїль і країни ЄС.

Сумська ОДА
карантин COVID-19 ліки Сумщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі