• Головна
  • Де на Сумщині можна зробити тест на коронавірус
12:00, 17 липня 2020 р.

Де на Сумщині можна зробити тест на коронавірус

Де на Сумщині можна зробити тест на коронавірус

ПЛР-тести для зняття режиму самоізоляції будуть робити в Сумському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

Ті, хто приїхав з-за кордону, можуть здати тест на коронавірус лише на платній основі, орієнтовна вартість якого складатиме близько 700 гривень. Про це під час брифінгу щодо ситуації із захворюванням на коронавірусну інфекцію на Сумщині повідомив Михайло МАЦЮК, заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України.

За його словами, Центр громадського здоров'я України опублікував перелік лабораторій, які мають право передавати результати ПЛР-тестів на COVID-19 для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома». У Сумській області це лише Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України.

До Сумського обласного лабцентру активно стали звертатися бажаючі здати безкоштовний тест, щоб не залишатися на самоізоляції. Однак в медустанові безкоштовний тест роблять тільки деяким категоріям осіб, перелік яких затвердило Міністерство охорони здоров'я. Що стосується осіб, які приїхали з-за кордону, такі тести будуть проводити на платній основі з 20 липня. Точну інформацію можна буде отримати на офіційному сайті Сумського обласного лабораторного центру.

Їхати за результатом ПЛР-тесту не доведеться. Лабораторія сама відправить його в додаток «Дій вдома». Інформація з'явиться у Центрі громадського здоров'я, якщо результат негативний – людина отримає дозвіл на закінчення самоізоляції.

«У нас є дозвіл. Ми відправляємо результати аналізів в цей додаток. Там фіксується результат. Приходить повідомлення людині, у якої цей додаток, що самоізоляція або продовжена, або знята в залежності від аналізу. Якщо їй зняли ізоляцію, вона може спокійно виходити на вулицю», – повідомив Михайло Мацюк.

Нагадаємо, Держава оплачує аналіз тільки декільком категоріям людей. Право на безкоштовний тест мають: люди, які мають симптоми коронавірусної інфекції. Їх тестують відразу при підозрі. Сюди відносяться пацієнти с пневмонією та люди, які контактували з хворими COVID-19. Вони повинні зробити тест на 14-у добу після контакту.

Безкоштовно зробити тест можуть також пацієнти, які потребують планової госпіталізації або операції. Тести (ІФА або ПЛР) роблять безпосередньо перед госпіталізацією або операцією. У разі позитивної реакції при тестуванні методом ІФА пацієнт повинен обов'язково пройти ще один тест методом ПЛР. Рішення про госпіталізацію приймають, якщо тест негативний. Також це стосується і медиків та інших співробітників лікарень, де надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Тест їм проводять раз на 14 днів. Безкоштовно проводять тести на коронавірусну інфекцію працівників лабораторій, які досліджують зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих COVID-19, і співробітників бюро судово-медичної експертизи, які беруть участь у розтині тіл померлих. Тест проходять раз на два тижні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #COVID-19 #Конотоп #ПЛР-тест
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...