• Головна
  • На карантині конотопський музей нагадав про роботи нашого земляка Гната Яременка
16:00, 19 червня 2020 р.

На карантині конотопський музей нагадав про роботи нашого земляка Гната Яременка

На карантині конотопський музей нагадав про роботи нашого земляка Гната Яременка

У фондовій колекції краєзнавчого музею ім.О.М.Лазаревського зберігаються 11 робіт українського художника ХХ століття Гната Гавриловича Яременка.

Фотографії деяких з цих робіт оприлюднено на фейсбук-сторінках відділу культури міськради та самого музею.

У Конотопі зберігаються такі роботи майстра: «Автопортрет», «Портрет матері», «Портрет дружини», «Портрет дівчини», «Портрет історика О.М.Лазаревського», «Портрет бібліографа С.І.Пономарьова», етюди «Садок», «На пасіці», «Сумське кладовище», «Київ. Володимирська гірка», а також полотно «Із східного життя». Картини були написані олійними фарбами.

Роботи до музею передала дружина художника Олена Василівна разом із сином Миколою Гнатовичем у 1954-1955 роках. У фондах музею також знаходяться два альбоми - це ескізи і начерки художника Гната Яременка за 1905-1906 роки.

Крім портретів та етюдів, в Конотопському міському краєзнавчому музеї також зберігається багато друкованого матеріалу про життя та творчість художника, каталоги виставок, в яких він брав участь, оригінальне фото Яременка та його сім`ї.

Народився Гнат Гаврилович Яременко 29 січня 1874 року в містечку Бахмач Конотопського повіту у бідній козацькій родині. Батьки займались сільським господарством. Гнат був дванадцятою дитиною, і тому йому дозволялося більше, ніж іншим дітям родини. Проявляючи потяг до малювання, хлопчик цікавився книгами, його вражали ікони в домі батьків.

Закінчив у 1895 році Київську рисувальну школу Миколи Мурашка. Як один з кращих учнів, був направлений до Петербурзької академії мистецтв. У 1913 році переїхав у Суми, викладав у комерційному училищі. Помер в Сумах 26 липня 1915 року. Похований у Бахмачі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гнат Яременко #краєзнавчий музей #мистецтво #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...