• Головна
  • У господарствах Конотопщини знайдено лейкоз
15:49, 18 січня 2020 р.

У господарствах Конотопщини знайдено лейкоз

У господарствах Конотопщини знайдено лейкоз

15 січня 2020 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Конотопській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови РДА – голови комісії Андрія САХНА.

Щороку фахівці ветеринарної медицини проводять відбір проб крові для дослідження ВРХ на лейкоз. Під час планового дослідження великої рогатої худоби на наявність вірусу лейкозу імунологічним методом (ІФА) в двох господарствах Конотопського району було виявлено 135 позитивних результатів.

Тому на розгляд комісії були винесені питання про впровадження карантинних обмежень по лейкозу ВРХ на молочно-товарній фермі ДНСП «Вирівське» (с. Вирівка) та товарній фермі ПСП АФ «Соснівська» (с.Соснівка) Конотопського району, у зв’язку з позитивними результатами по ІФА та про затвердження Планів організаційно – господарських та спеціальних ветеринарно-санітарних заходів щодо ліквідації лейкозу великої рогатої худоби в цих сільськогосподарських підприємствах.

Учасники засідання заслухали доповідь начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби Олександра ГАРБУЗА про отримання від Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби звіту щодо результатів дослідження біологічного матеріалу, відібраного на МТФ ДНСП «Вирівське» та ТФ ПСП АФ «Соснівська». Зазначено, що при імунологічному дослідженні великої рогатої худоби на лейкоз виявлено позитивно реагуючі тварини.

З метою локалізації та ліквідації захворювання на лейкоз ВРХ в ДНСП «Вирівське» та ПСП АФ «Соснівська» комісія вирішила впровадити карантинні обмеження по лейкозу великої рогатої худоби та затвердити Плани організаційно-господарських та спеціальних ветеринарно-санітарних заходів щодо ліквідації лейкозу ВРХ великої рогатої худоби в цих господарствах.

На даний час хворі тварини виділені із основного стада у окреме приміщення. Проводяться всі організаційно-господарські та ветеринарно-санітарні заходи, що затверджені відповідними Планами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...