• Головна
  • Сумщина знаходиться серед лідерів аграрного виробництва
09:06, 29 грудня 2019 р.

Сумщина знаходиться серед лідерів аграрного виробництва

Сумщина знаходиться серед лідерів аграрного виробництва

Сумщина належить до аграрних регіонів України.

Загальна кількість сільськогосподарських угідь в області досягає 1,7 млн. га, з яких площа ріллі становить 1,2 млн га, сіножатей – 280 тис. га, пасовищ – 167 тис. га. Сільським господарством займаються 385 сільськогосподарських підприємств та 652 фермерських господарства. На території області нараховується майже 130 домогосподарств сільського населення, значна кількість з яких виробляють товарну сільськогосподарську продукцію.

За підсумками 2019 року на Сумщині зібрано понад 4,4 млн т врожаю зернових та зернобобових культур, що повністю забезпечить потребу регіону в зерні та надасть можливість сформувати обсяги його для експорту. У цьому році місцевими аграріями встановлено рекорд з виробництва олійного насіння. Вперше в області загальне виробництво соняшнику, сої та ріпаку перевищило 1 млн. т та має потенціал для подальшого зростання. Разом з тим, за урожайністю зернових і зернобобових культур (65,2 ц/га) та соняшнику (32,8 ц/га) в 2019 році Сумщина займає 4 місце серед регіонів України, за валовим виробництвом зерна – 5 місце, в тому числі гречки – 4 місце.

За січень – листопад 2019 року усіма категоріями господарств Сумщини вироблено 59,7 тис. т м’яса, що на 3% більше до відповідного періоду минулого року, молока – 365,4 тис. т (- 4%), яєць – 382,7 млн. шт (+4%). Серед сільськогосподарських підприємств регіонів України за валовим виробництвом молока Сумщина займає 8 місце, за чисельністю великої рогатої худоби – 7 місце, в тому числі корів – 7 місце.

Загалом валове виробництво продукції сільського господарства на Сумщині за січень-листопад 2019 року досягло 10,4 млрд. грн., що на 6% перевищує відповідний період 2018 року. При цьому сільськогосподарські підприємства виробили продукції на суму 7,2 млрд. грн., а господарства населення – на суму 3,2 млрд. грн. За темпами виробництва валової продукції сільського господарства Сумщина займає 6 місце серед регіонів України. Розрахунково обсяг виробництва валової продукції сільського господарства на 1 особу, шо проживає на Сумщині, перевищив 9,5 тис. грн (по Україні – 6,0 тис. грн).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...