Новини компаній
10:20, 21 грудня 2019 р.
Ознаки колеги-маніпулятора: як своєчасно виявити
Новини компаній
Маніпуляторів часто вважають найзлішими ворогами, особливо якщо такі люди є у робочому колективі серед колег або керівництва. Портал konotop.hh.ua пропонує вам розглянути основні ознаки маніпуляторів на роботі, які застосовують різноманітні методи маніпулювання людьми. Приведемо також основні прийоми боротьби та нейтралізації таких колег.
Як виявити явного маніпулятора у колективі
У будь-якому колективі спілкування між колегами виступає важливою частиною робочого процесу, особливо якщо всі працюють у режимі опен-спейсу, де особисті рамки дещо стираються. Нерідко у чоловічих та жіночих колективах ми можемо помітити людину, яка постійно провокує конфлікти, виводить оточуючих на емоційні реакції. Та як би ви не намагалися уникнути конфлікту зі співробітником або керівником, у вас нічого не виходить.
Нерідко трапляються і ситуації, коли зустріч у кабінеті або коридорі з маніпулятором може спричинити почуття провини або неприємні відчуття, але ви продовжуєте виконувати його бажання. В такому випадку вам варто ознайомитись з методиками нейтралізації та протидії маніпулятору. Такі люди намагаються грати живими людьми та їх почуттями, як маріонетками, проте є кілька дієвих способів припинити таку поведінку по відношенню до вас та оточуючих.
Всі люди обирають різні способи отримання бажаного, проте маніпулятори завжди діють нечесно за допомогою спеціальних психологічних прийомів. Маніпулятор змушує людей робити саме те, що йому потрібно або вигідно. Основним показником того, що ви маєте справу з такою особистістю, є почуття вичавленого лимону або використаності після розмови наживо або у телефонному форматі.
Серед прийомів маніпуляторів слід виділити:
негативне сприйняття оточуючого світу. Йому невигідно хвалити колег, оскільки нещасними людьми легше керувати;
маскування власних потреб під потреби колег. Одним із прикладів є те, що ви допомагаєте колезі виконати роботу в той час, коли по вашим завданням також горять строки. Маніпулятор змушує жертву думати, що вона мусить запропонувати допомогу або щось зробити, щоб допомогти, отримати корисні навички. Проте це далеко не так. Якщо така ситуація трапилась одного разу, то не слід звертати особливої уваги. Проте якщо ситуація стала систематичною, тоді потрібно остерігатись такого колегу;
небажання брати на себе відповідальність. Якщо маніпулятор бажає довести, що він правий, зазвичай використовується фраза «роби, що хочеш». Ці слова змушують людину засумніватись у власній правоті, проте маніпулятор вже переклав відповідальність за будь-які дії на вас;
пасивна агресія. Маніпулятор не поводиться дуже активно у фізичному плані, він діє психологічно та морально змушує людей страждати — ігнорує колег, ображає.
Методи боротьби з маніпуляторами
Щоб не дати маніпулятору домогтись свого, краща порада — вам не слід йти на повідку. Коли така людина розуміє, що від вас не вдасться взяти бажаного, вона залишить вас у спокої.
Якщо ви помітили, що колега починає маніпулювати вами або іншими, попросіть його описати свій вчинок. Іноді люди діють підсвідомо, не розуміючи завданого іншим дискомфорту, доки оточуючі не зроблять їм зауваження.
В першу чергу спробуйте зрозуміти маніпулятора. Адже фактично під маскою колеги-ляльковода, грози чоловічого колективу ховається дитина, яка має певні проблеми. Або це невпевнена у собі людина, яка вважає, що її ніхто не любить і не цінить всі її якості, що вона отримує не все, на що заслуговує. І що саме неприємне — в душі вона вірить, що не заслуговує отримати щось гарне.
У той момент, коли ви зрозумієте, що маніпулятор — це нещасна людина, яка використовує нечесні прийоми, взаємодіяти з ним буде значно простіше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:21
13 вересня
12:22
13 вересня
ТОП новини
live comments feed...