• Головна
  • У Конотопі закінчили розслідування причин масового отруєння студентів
09:31, 19 жовтня 2019 р.

У Конотопі закінчили розслідування причин масового отруєння студентів

У Конотопі закінчили розслідування причин масового отруєння студентів

На початку жовтня 2019 року спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області здійснювалося розслідування причин та умов виникнення спалаху гострої кишкової інфекції серед учнів Конотопського професійно-технічного училища, під час якого до інфекційного відділення місцевої лікарні зі скаргами на нудоту, блювання, підвищення температури тіла потрапили 11 учнів.

Після проведення медичного огляду серед інших учнів було виявлено ще 10 осіб зі скаргами та ознаками захворювання.

При опитуванні деякі з постраждалих учнів пов’язували своє захворювання як з їжею домашнього приготування, яку вони вживали напередодні захворювання, так і з харчуванням у їдальні закладу та вживанням продукції, придбаної у кіосках фаст-фуду, розташованих поряд з навчальним корпусом і гуртожитком.

Обстеження харчоблоку навчального закладу виявило чисельні порушення вимог санітарного законодавства та Закону України «Про основні принципи та вимоги безпечності та якості харчових продуктів», що могли сприяти виникненню спалаху. Зокрема, проведення капітального ремонту потребують усі приміщення харчоблоку, необхідна заміна однієї з 2 морозильних камер, мийної ванни в цеху сирої продукції та частини кухонного інвентарю і посуду. Через відсутність гарячого водопостачання у основних цехах та підсобних приміщеннях харчоблоку, не створені належні умови для миття кухонного посуду, інвентарю, порушуються режими миття та дезінфекції кухонного обладнання, поверхонь, що контактують з харчовими продуктами, неможливе дотримання персоналом особистої гігієни. У холодильниках для зберігання сирої та готової продукції не забезпечене дотримання правил товарного сусідства (масло вершкове зберігалося поряд з сирим м’ясом та сирою печінкою). Встановлено порушення гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів, утримання приміщеннях для їх зберігання.

Недотримання санітарно-протиепідемічного режиму підтверджені результатами лабораторних досліджень відібраних на харчоблоці змивів, води та продуктів харчування. У 12% змивів з кухонного інвентарю та різних поверхонь виявлені збудники інфекційних хвороб, 2 проби води не відповідали вимогам санітарних норм за мікробіологічними показниками. Для відновлення питного водопостачання згідно припису Держпродспоживслужби КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційне управління Конотопської міської ради провело позачергову промивку та дезінфекцію внутрішніх мереж у навчальному корпусі та гуртожитку навчального закладу.

Дослідження відібраних зразків окремих харчових продуктів та готових страв виявило перевищення загального мікробного забруднення в 1,2-2,0 рази, що свідчить про порушення умов транспортування та зберігання продукції, а також мікробне забруднення продуктів (м’ясо свинини та масло вершкове) бактеріями групи кишкової палички, які в нормі не допускаються.

Серед працівників харчоблоку виявлено 2 носіїв патогенного стафілокока, що за наявності порушень санітарно-протиепідемічного режиму та особистої гігієни несе реальну загрозу виникнення епідемічних ускладнень серед осіб, що харчуються.

Крім того, не можна виключити як фактор передачі продукцію кіосків фаст-фуду, розташованих на території закладу, в ході перевірки яких також встановлені чисельні порушення законодавства в сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, які створюють загрозу життю та здоров’ю людей.

Таким чином, за результатами розслідування причин та умов виникнення спалаху встановлено, що передача збудника інфекції серед учнів відбулася харчовим шляхом. Основною причиною спалаху стали порушення санітарно-протиепідемічного режиму функціонування харчоблоку, правил поводження з харчовими продуктами, недотримання температурних умов зберігання готових харчових продуктів; відсутність умов для їх зберігання у гуртожитку.

За результатами розслідування, направлено 2 приписи адміністрації закладу щодо вжиття невідкладних заходів щодо усунення виявлених порушень. До винних у порушеннях осіб застосовано санкції адміністративного впливу (штрафи).

У зв’язку з вищезазначеним, з метою недопущення подібних випадків в підпорядкованих закладах освіти в подальшому, про результати розслідування поінформовано Департамент освіти і науки Сумської обласної адміністрації.

Підсумовуючи, слід відзначити, що в останні роки виникнення епідемічних ускладнень найчастіше пов’язане з об’єктами, де через законодавчі обмеження (мораторій на проведення планових заходів державного нагляду, відсутність затверджених уніфікованих форм актів) є неможливим здійснення Держпродспоживслужбою планового санітарно-епідеміологічного нагляду, у тому числі за умовами навчання та виховання у загально-освітніх навчальних закладах, що регламентовано статтею 20 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Джерело: debaty.sumy.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...