• Головна
  • На Конотопщині проводять роботу з допомоги учасникам АТО
06:09, 30 вересня 2019 р.

На Конотопщині проводять роботу з допомоги учасникам АТО

На Конотопщині проводять роботу з допомоги учасникам АТО

Це зауважила заступник голови Конотопської районної державної адміністрації Тетяна ШЕРУДИЛО під час чергового засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО (ООС) та членам їх сімей у Конотопському районі.

Присутні розглянули питання оздоровлення, психологічної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил). Начальник управління соціального захисту населення Ірина ЗАЇКА зупинилась і на проблемному питанні, що стосується професійної адаптації учасників АТО (ООС), адже коштів, що були виділені управлінню вистачило на навчання та перепідготовку тільки 3 чоловік, у той час, як маємо ще 13 заяв на отримання цих послуг.

Увага членів координаційної ради була привернута також до проходження психологічної реабілітації мобілізованих учасників АТО (ООС). Як зазначила Тетяна ШЕРУДИЛО кількість бажаючих отримати психологічну допомогу дуже мала, тому треба більш предметно попрацювати районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладам охорони здоров’я з учасниками АТО (ООС).

Стало гарною традицією на засідання Координаційної ради запрошувати представників органів місцевого самоврядування Конотопського району, які діляться досвідом роботи з мобілізованими військовими та їх сім’ями в своїх територіальних громадах. Зокрема, секретар Великосамбірської сільської ради Антоніна ГРИЩЕНКО повідомила, що всі учасники АТО, які проживають на території їх сільської ради, щороку отримують допомогу для вирішення соціально-побутових потреб відповідно до місцевої програми. Сім’ям, у яких діти навчаються в старших класах, виділяється допомога на оплату харчування. Також Програмою передбачено надання разової допомоги в сумі 10 тис.грн. особам, які виявили бажання служити в ЗСУ за контрактом. Не забувають в сільській раді й про осіб, які призиваються на строкову службу. Призовникам передбачені виплати в сумі 5 тис.грн.

Під час засідання Координаційної ради було обговорено питання працевлаштування демобілізованих учасників АТО (ООС). Директор Конотопського міськрайонного центру зайнятості Геннадій ТОЛКАЧОВ зазначив, що з початку року працевлаштовано 9 осіб. Переважна більшість працює зараз в сільськогосподарських підприємствах району (трактористи-механізатори, електрогазозварювальник, водії автотранспорту, слюсарі), токарем в ТОВ «Леварно-механічний завод». Учасники зібрання відмітили, що в порівняні з минулим роком ситуація з працевлаштуванням учасників АТО значно покращилась. Наразі на обліку в центрі зайнятості перебуває 10 демобілізованих осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...