• Головна
  • Охорона водоймів - закон, його використання і структура
Новини компаній
10:29, 24 вересня 2019 р.

Охорона водоймів - закон, його використання і структура

Новини компаній

Водний кодекс України - це кодифікований нормативно-правовий акт, збори законів, який з 1995 року регулює питання, які стосуються охорони водоймів країни. Цей документ акумулює в собі більшу частину актуальних норм і правил, на які спирається взаємодія з водними об'єктами.

Основні статті

Водний кодекс охоплює в собі економічну, правову, виховну, водно-екологічну сфери. Він ділиться на 6 розділів, 24 глави і 112 статей. Всі вони строго систематизовані. Багато відсилаються на локальні нормативно-правові акти, які дають більш детальну правову оцінку ситуації.

1. Розділ перший - загальні положення. Розповідає про терміни, які використовуються, принципи і правила водного законодавства.

2. Розділ другий - державне управління за використанням і охороною вод та водних ресурсів. Основна частина кодексу, закріплює основні правила роботи з водоймами.

3. Розділ третій - водокористування.

4. Розділ четвертий - Охорона вод. Тісно перегукується з нормами екологічного права. Стосується не тільки води, але і водних мешканців.

5. Спори стосуються води і водних об'єктів. Зачіпає деякі норми судового процесу, розділення водних об'єктів, особливостей роботи відомчих структур.

6. Міжнародні відносини. Питання, які стосуються річок, морів і озер, які належать відразу декільком державам. Принципи не забруднення та інші.

На порталі https://uristy.ua будь-який бажаючий може отримати детальну консультацію по будь-якими статтями водного кодексу.

Відповідно до основних положень водного кодексу, водні ресурси забезпечують життя людей, рослин, тварин. Через це вони мають особливим статусом і потребують особливого захисту. Також ці природні ресурси вважаються особливо вразливими.

Коли використовується

Головне завдання водного кодексу - це регулювати правові відносини між громадянами, державою, юридичними особами для того, щоб водні ресурси використовувалися розумно а екології не наносився шкоду.

Цей нормативно-правовий акт використовується при будь-якій взаємодії з водними ресурсами і водними об'єктами. В першу чергу це стосується:

1. Природних водойм (озера).

2. водотоків (річки, струмки).

3. Штучних водойм (ставки).

4. Каналів.

5. Інших водних об'єктів.

6. Підземних вод і джерел.

7. Територіальні моря, внутрішні морські води.

Також норми водного кодексу прийнято використовувати в питаннях, які стосуються земель, зайнятих:

1. Морями, річками, болотами і іншими водами - якщо мова йде про поверхні дна.

2. Береговими лініями.

3. Островами.

4. прибережних захисних лініями уздовж морів та річок.

5. гідротехнічних і водогосподарськими будівлями та іншими спорудами.

Природоохоронне, екологічне, водне право - вузькі і специфічні галузі. Шукати професіонала в цій сфері краще на спеціальному порталі, де є можливість вибрати собі юриста за профілем, а також оцінити його освіту. Кращі юристи Києва та інших українських міст зібрані на одному порталі та готові надати консультацію в будь-який час доби.

Поряд із земельною і лісовим, цей кодекс відносять до вузьконаправленим нормативно-правовим актам, які допомагають вирішити конкретні питання в сфері використання природних ресурсів і охорони навколишнього середовищ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...