• Головна
  • Корисна інформація: як отримати пенсію, якщо у вас закрився банк?
08:00, 21 серпня 2018 р.

Корисна інформація: як отримати пенсію, якщо у вас закрився банк?

Корисна інформація: як отримати пенсію, якщо у вас закрився банк?
Приблизно половина пенсіонерів отримують пенсію на карткові рахунки банків, ще половина — через Укрпошту. Однак, впродовж останніх двох років банки почали закривати відділення у селах та маленьких містечках, що поставило пенсіонерів перед проблемою: як і де отримати пенсію, якщо банківське відділення ліквідовано?

За словами керівника Сумської дирекції ПАТ «Укрпошта» Ігоря Сумароки, в області також існують випадки закриття банків. Зокрема, впродовж 2017 року закрили 13 відділень Ощадбанку. У зв’язку з цим пенсіонери опиняються в ситуації, коли мають на руках банківську карту з коштами, проте позбавлені можливості отримати готівку.

В «Укрпошті» зазначають, що іноді такі пенсіонери звертаються до листонош, начальників поштових відділень із запитанням: «Чи можна якимось чином «перевести» пенсію з банку до пошти, щоб отримувати її за місцем проживання?». Відповідь — можна. Переведенням пенсії або соціальних допомог (які також можуть виплачуватися на пошті) займаються територіальні управління Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення.

Для цього необхідно зробити наступне:

  • Для оформлення виплати і доставки пенсії через Укрпошту громадянину необхідно звернутись до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена (до управління Пенсійного фонду України або управління праці та соціального захисту населення) за місцем проживання.
  • Подати там заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання.
  • При собі треба мати паспорт громадянина України та пенсійне посвідчення (за наявності) або інші документи, на підставі яких здійснюється виплата пенсії/соціальної допомоги (про всяк випадок, можна взяти копії цих документів).

За бажанням, пенсіонер може отримувати пенсію як у відділенні поштового зв’язку, так і вдома (через листоношу), що особливо актуально для людей похилого віку. Листоноша може не тільки принести пенсіонеру виплати додому, а й прийняти кошти за комунальні платежі.

Якщо у населеному пункті закрили відділення банку, потрібно звернутись до територіальних управлінь Пенсійного фонду, управлінь праці та соціального захисту населення і переоформити виплату пенсії чи грошової допомоги з банківської установи до Укрпошти, відділення та листоноші якої надають послуги у 100% населених пунктів країни.

Дивіться також: Конотопців попереджають: 1 вересня закінчується термін подачі заяв на монетизацію субсидій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #банк #Укрпошта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...