• Головна
  • Споживання газу на Сумщині скоротилось на 2,5%
08:00, 31 липня 2018 р.

Споживання газу на Сумщині скоротилось на 2,5%

Споживання газу на Сумщині скоротилось на 2,5%

За 6 місяців 2018 року мережами Сумської області розподілено 426,7 млн куб. м. природного газу, що на 2,5% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє ПАТ "Сумигаз".

Загалом по всім групам споживачів об’єм розподіленого газу скоротився на 2,5%. Домогосподарства спожили природного газу на 5,2% менше, підприємства ТКЕ - на 19,7%. Бюджетні установи ж збільшили обсяги споживання на 7,9%, промисловість - на 12,7%.

Такі показники є несприятливими для роботи, адже через зменшення обсягів споживання газу «Сумигаз» недотримує планові надходження, а це відображається на спроможності реалізувати інвестиційну програму - можливості інвестувати необхідні кошти в забезпечення безперебійного газопостачання. До того ж, кризова ситуація із надходженням коштів поглиблюється ще й сезонністю споживання газу - коли в літній період воно значно зменшується у порівнянні із холодними порами року.

«З 2011 року річний обсяг споживання блакитного палива за усіма групами споживачів скоротився на 31%. Однак незалежно від обсягів розподіленого газу, ми несемо відповідальність за безперебійний і безаварійний розподіл природного газу мережами Сумської області», – зазначив головний інженер ПАТ «Сумигаз» Дмитро Сергієнко.

Зазначимо, що на сьогодні «Сумигаз» отримує 54 копійки з одного кубометру розподіленого газу. Левова частка цих коштів, а саме - 40,8%, йде на оплату природного газу на виробничо-технологічні витрати, 41,5% - на зарплату робітників, решта – на забезпечення функціонування аварійних служб, організацію роботи сервісних центрів, встановлення, повірку лічильників, обслуговування мереж, тощо.

За таких умов середній рівень заробітної оплати на підприємстві на третину менший ніж середній по промисловості в регіоні, що призводить до втрати кваліфікованих кадрів, які забезпечують рівень надійності та безпеки газорозподільної системи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#"Сумигаз" #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...