• Головна
  • На Сумщині виявлено 320 хворих на туберкульоз
07:30, 27 липня 2018 р.

На Сумщині виявлено 320 хворих на туберкульоз

На Сумщині виявлено 320 хворих на туберкульоз

Такі цифри оприлюднено під час засідання круглого столу, де обговорювали співпрацю органів державної влади, медичних працівників і пацієнтів, хворих на туберкульоз.

Про це повідомляє Сумська ОДА.

«Сумська область у розрізі інших областей України займає, як правило, 8-10 місця за захворюваністю на туберкульоз. На сьогодні ситуація на Сумщині стабільна, однак це не значить, що ми подолали хворобу. За шість місяців цього року виявлено вже 320 хворих, за аналогічний період у минулому році – 317 осіб. Але насторожує те, що смертність від туберкульозу зростає. Фтизіатри мають лікувати хворого, втім виявляти хворобу мають лікарі первинної і вторинної ланки», – розповів головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру і головний фтизіатр області Леонід Бондаренко.

За його словами, вища захворюваність спостерігається серед дорослих осіб працездатного віку, більшість з яких безробітні. Окрім цього, за шість місяців захворіло 5 дітей і 2 підлітки.

Кандидат медичних наук Наталія Кожан розповіла, що серед Східних країн, в Україні один із найвищих рівнів захворюваності на туберкульоз і дуже низькі показники лікування і виявлення хворих. Ця ситуація погіршується тим, що в Україні також існує епідемія ВІЛ-інфекції і вірусного гепатиту. В нашій країні немає такого куточку, де люди б не хворіли на ці захворювання.

«Туберкульоз входить у десятку причин смертності у світі – кожен п’ятий у світі помирає від туберкульозу. Відтак, Всесвітня організація охорони здоров’я поставила перед нами завдання – до 2030 року практично ліквідувати туберкульоз», – додає вона.

Тому учасники круглого столу вирішили підписати резолюцію і направити її до обласної влади, у якій передбачається забезпечення Сумщини новітніми протитуберкульозними ліками, ефективна міжвідомча і міжсекторальна координація у сфері протидії, розробка комплексу заходів щодо залучення первинної медичної мережі для профілактики і виявлення хвороби тощо.

Дивіться також: Кожен четвертий житель Конотопщини вже обрав сімейного лікаря

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #Сумщина #статистика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...