• Головна
  • На Конотопщині орендар вирубує сад під ріллю
10:30, 25 липня 2018 р.

На Конотопщині орендар вирубує сад під ріллю

На Конотопщині орендар вирубує сад під ріллю

У Конотопському районі рубають сад. Однак – не справжні його власники. Сад був посаджений за радянських часів засновниками села Бережне. Він і досі плодоносить.

У ситуації розбиралася Сумська телерадіокомпанія Ua: СУМИ

Говорить мешканець села Бережне Андрій Краснобрижий:

«Люди навіть не знають, де знаходиться їхній пай, тому що в документах була закладена фальсифікація, з самого початку. В їхніх актах написано: «рілля», хоча ви ж бачите, що тут ніякої ріллі і цьому саду, в якому ми знаходимось, це молодий сад, так називаємо його, він посаджений у 1953 році, тобто, йому зараз 65 років».

Та згідно державного акту на землю виданого у вересні 1999-го року, за підписом тодішнього сільського голови Юрія Поляченка сад значиться як рілля. А ось ця ділянка на публічній кадастровій карті, видно навіть дерева.

Андрій Краснобрижий продовжує:

«Коли бралася ця земля в оренду орендарем, він також, скоріш за все, не знав де воно знаходиться, просто брав і обробляв поля, він також, мабуть, думав, що вони в полі знаходяться. Агрофірма «Козацька», вони орендують земельні ділянки».

Щоб розчистити ділянку під посіви представники «Козацької» і почали, спочатку, вирубувати сад. Тоді місцевим вдалося переконати аграріїв у важливості цього саду для мешканців села.

Говорить Надія Шулякова, жителька Бережного:

«Рівень води по всьому району Конотопському почав падати і також в нашому селі вода дуже впала, тому, звичайно, якби не сад, де відбувається цей процес регулювання водного балансу, звичайно в нас зовсім би не було води».

Крім цього, селяни переживають, що коли зникне сад і поля підійдуть впритул до хат, уся хімія, під час обробки культур, піде на них.Броніслав Туровський втік сюди від радіації Чорнобильської зони:

«Тут так виходить, що хочуть знищити усе, а тут же люди ще живуть іще. І ще молоді люди є. Я хочу сказати: поможіть нам його втримати для суспільства, для людей».

Голова Духанівської сільради, куди входить і село Бережне, Віктор Ситніков, спочатку не радий нас бачити, та згодом погоджується дати інтерв’ю:

«Сад розпайований і знаходиться в оренді підприємства «Козацька». Виникла така ситуація, почали там не зрозуміло хто пиляти. Вроді, на даний момент, ніхто нічого не пиляє. Я зустрічався особисто з керівником підприємства, він також сказав, що він не зацікавлений у випилюванні цього саду, вроді порозумілись. На сьогоднішній день моя позиція однозначна: я вважаю, що сад потрібний».

Нікого з керівництва в ТОВ «Агрофірма «Козацька», за державним реєстром Приватне сільгосппідприємство «Сейм-Еліта», на місці ми не застали.

Журналісти направили запит до обласного управління юстиції, аби дізнатися, чи можливо на практиці зробити обмін приватних земель на комунальні? Також представники ЗМІ розшукують колишнього сільського голову Духанівської сільради, щоб з’ясувати, як він видавав акти на землі саду під виглядом ріллі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сад #оренда #Бережне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...