• Головна
  • На Сумщині через розповсюдження амброзії полинолистої запроваджено карантинний режим
13:00, 17 січня 2018 р.

На Сумщині через розповсюдження амброзії полинолистої запроваджено карантинний режим

На Сумщині через розповсюдження амброзії полинолистої запроваджено карантинний режим

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Микола Клочко.

Про це повідомляє Сумська ОДА.

До карантинної зони потрапили наступні населенні пункти Конотопщини: Попівка, Тулушка, Пекарі, Соснівка, Землянка, Грузьке, Підлипне, Шаповалівка, Заводчьке, Бочечка, Дубов'язівка.

«У зв’язку з розширенням карантинних зон з 1325,96 га у 2016 році до 1387,12 га у 2017 році внаслідок виявлення нових вогнищ карантинного бур’яну амброзії полинолистої на площі 61,16 га, з метою поліпшення фітосанітарного стану шляхом ефективної її локалізації та ліквідації на території Сумської області, приведення у повну відповідність до норм Закону України «Про карантин рослин»:

1.Запровадити карантинний режим у межах площ населених пунктів на території Сумської області, де виявлено вогнища амброзії полинолистої, згідно із додатком.

2.Затвердити фітосанітарні заходи з локалізації та ліквідації вогнищ амброзії полинолистої на території області, де встановлено карантинний режим», – йдеться у розпорядженні.

Детально про території, на які розповсюджується карантин, шукайте ТУТ.

Нагадаємо, амброзія полинолиста належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. За життєвою стратегією — це рудерал, заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі. Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини.

У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Читайте за темою:Чи боротимуться з амброзією в Конотопі?

Що робити, якщо ви виявили осередок амброзії?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #амброзіяполинолиста
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...