• Головна
  • Конотопців просять бути обережними на льоду
15:00, 16 січня 2018 р.

Конотопців просять бути обережними на льоду

Конотопців просять бути обережними на льоду

Ще незміцніла крига таїть у собі велику небезпеку. Хоч температура нижче нуля, крига ще тонка і може не витримати людину, тому ковзатися на ній небезпечно.

Відділ надзвичайних ситуацій міськради закликає містян бути обережними та уважно слідкувати за дотриманням дітьми правил безпеки під час їх зимового відпочинку на льоду водоймищ і річок.

У разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номерами:

(05447) 2-32-07 або 1506 - черговий міської ради;

(05447) 6-59-18 - міська рятувально-водолазна служба.

Найбільш небезпечна крига перша та остання. Тому перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покриву може бути різною.

У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією .Небезпечні й ті місця на річці чи ставку, куди фабрики та заводи спускають відпрацьовані води. Ці води підмивають кригу в усіх напрямках .Небезпечні також ополонки.

Міцність льоду можна частково визначити візуально.

На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 С) :

- для одного пішоходу – лід синюватого або зеленуватого відтінку , товщиною не менше 5-7 см; лід блакитного кольору - найміцніший; білого – міцність у два рази менше; сірий – свідчить про присутність води у товщі льоду;

- для групи людей – товщиною не менше 15 см;

- при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

При переході замерзлої водойми необхідно користуватися обладнаними переправами, або прокладеними стежками.

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу.

Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

У випадках коли крига не витримує і ви провалилися у вводу, ні в якому разі не впадайте у відчай. Звіть на допомогу. Старайтеся, розкинувши руки, утриматися за краї криги. Пробуйте вибратися на кригу з ополонки, спираючись ліктями на кригу та прийнявши горизонтальне положення, щоб ноги знаходилися біля поверхні. Ногу, яка знаходиться ближче до краю винести на кригу. Викотившись на кригу, не робити різких рухів, лягти на спину та відповзати від небезпечного місця.

Надання допомоги потерпілим на льоду.

Надання допомоги людині, яка провалилися під лід – надзвичайно небезпечне заняття. Щоб надати допомогу потерпілому і не потерпіти самому необхідно дотримуватися наступних правил:

1.Без потреби не виходьте на лід.

Подумайте, чи зможете ви впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь.

2.Протягнить потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну кл юшку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо.

3.Будьте якомога далі від ополонки. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе вірьовку чи пасок.

4.Коли ви витягли потерпілого, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.

5.Витягнувши потерпілого на берег у безпечне місце, швидко доставте його у тепле приміщення, перевдягніть у суху білизну та напоїть гарячим чаєм, при необхідності викличте “ швидку медичну допомогу “.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тонкийлід #небезпека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...