• Головна
  • У Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами
15:00, 10 січня 2018 р.

У Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами

У Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами

Очисні споруди на Сумщині працюють недостатньо ефективно і не забезпечують належне очищення стічних вод внаслідок чого забруднені стоки скидаються в ріки, що в свою чергу призводить до їх забруднення.

Найбільш загрозлива ситуація склалась у Конотопі та деяких інших містах Сумщини, - повідомляє Державна екологічна інспекція у Сумській області.

За даними Держінспекції, протягом 2017 року на Сумщині спостерігалась тенденція до стійкого збільшення скидання забруднюючих речовин в поверхневі водні об’єкти з перевищенням допустимих нормативів майже всіма підприємствами житлово-комунального господарства, що призводить до забруднення поверхневих водних об’єктів та погіршення їх екологічного стану.

Серед найбільш проблемних міст, крім Конотопа, вказано Дружбу, смт. Середина Буда та смт. Ямпіль, де взагалі відсутня біологічна очистка стічних вод. У смт. Велика Писарівка відсутня система централізованого водовідведення каналізаційних стічних вод. Всі стоки відводяться на вигріб. Решта наявних очисних споруд населених пунктів області працюють, проте недостатньо-ефективно та не забезпечують нормативну очистку зворотних вод.

Основних причин незадовільної роботи очисних споруд називають декілька:

технології очистки стічних вод морально застаріли, оскільки переважна більшість комплексів побудовані в 70-х роках минулого сторіччя і з того часу не модернізувались;

обладнання очисних споруд застаріле та зношене і не забезпечує належної очистки стоків, оскільки роботи з їх капітального ремонту або реконструкції не проводяться;

відсутність фінансування з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на вирішення даних проблем.

Дивіться також: У Попівці на Конотопщині збудували водогін.

#держекоінспекція #Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...