• Головна
  • На Сумщині майже 11 тисячам боржників можуть відрізати газ
07:00, 27 грудня 2017 р.

На Сумщині майже 11 тисячам боржників можуть відрізати газ

На Сумщині майже 11 тисячам боржників можуть відрізати газ

У грудні борг побутових споживачів природного газу Сумської області перед ТОВ «Сумигаз Збут» перевищив 290 млн грн, у зв'язку з чим ряду домоволодінь було припинено постачання газу.

Як повідомляється на сайті ТОВ «СумигазЗбут», серед побутових споживачів Сумської області все більше неплатежів за газ. У 2017 році «СумигазЗбут» направив 10,8 тис. клієнтам письмові попередження про припинення газопостачання у разі, якщо борги не будуть погашені. Крім того, до судів передані понад 300 заяв про стягнення заборгованості за спожитий природний газ на загальну суму близько 3 млн грн.

На Сумщині борги понад 5 тис. грн мають 929 побутових споживачів, а більше 10 тис. грн - 339 клієнтів. Рекордний борг за газ - 163 тис. грн.

«Чинне законодавство передбачає, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу та ініціювати відключення газопостачання. Першочергово ми направляємо письмове повідомлення про припинення газопостачання. Якщо ж після цього борг не погашений, ініціюємо відключення і стягнення боргу в судовому порядку», - зазначила директор ТОВ «Сумигаз Збут» Олена Руденко.

При відключення за борги повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання.

Постановою Кабінету Міністрів України ухвалено зміни до системи субсидування, згідно з якими споживачам припиняють нарахування державної допомоги в разі неплатежів протягом двох місяців.

Заборгованість перед газопостачальною компанією у розмірі 742 млн. грн. також має державний бюджет по компенсації пільг та субсидій за використані споживачами обсяги природного газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«СумигазЗбут» #борги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...