• Головна
  • Конотопські архівісти розповіли, де знаходились зруйновані храми Конотопа
07:30, 24 листопада 2017 р.

Конотопські архівісти розповіли, де знаходились зруйновані храми Конотопа

Конотопські архівісти розповіли, де знаходились зруйновані храми Конотопа

Про неіснуючі нині церкви повідомляє на своїй фейсбук-сторінці архівний відділ міськради з посиланням на книгу В.М. Настенко  «Зруйновані храми Сумщини».

Соборна церква Різдва Богородиці, згідно з мапою нашого міста 1782 року, стояла майже в центрі старої фортеці. Якщо спробувати провести паралель з сучасною лінією забудови міста, то топографічно вона знаходилась в районі сучасної загальноосвітньої школи №2.

Мурований міський Собор Різдва Богородиці був збудований Гордієм Ніжинським та Іваном Вакуленком на центральній вулиці міста замість попереднього дерев’яного храму в 1739-1745 рр. Собор був однією з головних домінант старого міста і мав традиційну для монументальної архітектури доби Гетьманщини структуру.

На жаль, ця пам’ятка історії та архітектури нашого міста не збереглась. У 1920-х роках з дзвіниці були скинуті дзвони, а перед Другою Світовою війною були підірвані й стіни самого собору.

Напроти Собору Різдва Богородиці було ще дві церкви – Святого Георгія і Святої мучениці Варвари. Вони займали центр старої фортеці міста Конотопа й знаходились поруч одна з одною. Їхнє місцезнаходження можна локалізувати з місцем розташування сучасного «Олександрівського» ринку та колишньої будівлі дитячої поліклініки.

Також не дійшла до нашого часу Церква Успіння Пресвятої Богородиці. Знаходилась вона приблизно там, де нині стоїть будинок районної державної адміністрації. Точний рік встановлення першої дерев’яної церкви Успіння Пресвятої Богородиці невідомий. В 1795 році ця перша дерев’яна церква згоріла, після чого її відбудували вже в камені. У 1939 році церкву Успіння Пресвятої Богородиці в Конотопі було зруйновано. У 2005 р. на її місці – на розі проспекту Червоної Калини та вулиці Успенсько-Троїцької – встановлено пам’ятний дерев’яний хрест.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#храми #Конотоп #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...