![](https://s.05447.com.ua/section/logo/upload/pers/130/logo.png?20240727)
10:00, 23 листопада 2017 р.
На Конотопській станції юних натуралістів поселилася качка чомга
![На Конотопській станції юних натуралістів поселилася качка чомга На Конотопській станції юних натуралістів поселилася качка чомга](/dist-assets/images/cap.jpg)
На Конотопській станції юних натуралістів з’явився новий незвичайний мешканець – качка чомга або велика пірникоза (з травмованою лапкою).
Про це повідомляється на фейсбук-сторінці станції.
Велика пірникоза - це прісноводний птах. Його можна зустріти майже у всій Європі на озерах, ставках, річках, штучних водоймищах і болотах. Як правило, пірникоза оселяється на водоймищах з густою прибережною рослинністю. У північних регіонах велика пірникоза - це перелітний птах. На місця гніздування, розташовані ближче на південь, перелітні птахи прилітають уже в лютому. Більша частина пірникоз відлітає на зимування в листопаді, хоча птахи з північних районів нерідко залишаються в районі гніздування, поки водоймища не вкриються кригою.
Пірникоза харчується рибою, молюсками, водними комахами, їхніми личинками. Дорослі птахи ловлять дрібних земноводних і ракоподібних, а також доповнюють своє меню водоростями. Під час пошуку їжі пірникоза повністю занурюється у воду. Вона досліджує дно своїм довгим і гострим дзьобом або ловить здобич, що плаває у воді.
![На Конотопській станції юних натуралістів поселилася качка..., фото-1 На Конотопській станції юних натуралістів поселилася качка чомга , фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:20
Вчора
04:27
24 липня
live comments feed...