• Головна
  • Конотопців застерігають від обморожень
07:00, 22 листопада 2017 р.

Конотопців застерігають від обморожень

Конотопців застерігають від обморожень

 У зв'язку з тим, що прогноз погоди в Конотопі передбачає зниження температури, виникає загроза обморожень. Тому сектор міської ради з питань охорони здоров'я та праці радить бути уважними і обережними на вулиці та на відкритому повітрі у зимовий час.

Відмороження наступає при тривалій дії холоду на відкриту ділянку тіла людини, в основному, це стосується кінцівок та обличчя. Відмороження виникає не тільки у морозну погоду, але навіть при температурі повітря плюс 2-4 градуси під час тривалого знаходження на вулиці та при підвищеній вологості повітря і сильному вітрові. Більше 90% відморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки.

Вплив холоду на весь організм викликає його загальне охолодження. При цьому наступає розлад кровообігу, спочатку поверхні шкіри, а потім і глибше розташованих тканин, наступає їх омертвіння. Від переохолодження людину морозить, потім з’являються в’ялість, втома, сонливість, дрімота, яка переходить у глибокий сон, під час якого слабне дихання та серцева діяльність, що може призвести до смерті. Температура тіла падає нижче 36 градусів Цельсія.

Першими проявами відмороження кінцівок є відчуття холоду, з’являється поколювання, оніміння на місці пошкодження. Відморожена частина тіла стає блідою, холодною та нечутливою, виникає порушення рухливості рук та ніг.

Визначають чотири ступені відмороження:

І ступінь – вражене місце спочатку біліє, потім червоніє, припухає, потерпілий відчуває поколювання та біль;

ІІ ступінь - на шкірі утворюються пухирі з кров’яним вмістом, виникає сильний біль;

ІІІ ступінь – відбувається омертвіння шкіри та підшкірних тканин;

IV ступінь – розвивається омертвіння глибоко розташованих тканин та кісток.

Відмороженню сприяє підвищена вологість повітря, вітер, мокрий одяг та взуття, пітливість ніг, тривале перебування у нерухомому стані, втома, недостатнє харчування, виснаження організму після хвороби, стан алкогольного сп’яніння, а також тісний одяг та взуття. До причин відмороження можна віднести і попереднє відмороження, навіть якщо воно було рік чи кілька тому.

Перша допомога при відмороженнях

Потерпілого необхідно внести в тепле, сухе приміщення, зняти взуття та одяг, тепло укутати, напоїти гарячим чаєм або кавою та почати негайне відігрівання відморожених частин тіла за допомогою розтирання чистими руками, змоченими спиртом. Розтирати потерпілого іноді доводиться до 10-15 хвилин до появи чутливості, почервоніння і відчуття жару в пошкодженій частині тіла, доки шкіра не стане м’якою і теплою. Слід пам’ятати, що розтирання відморожених частин тіла снігом шкідливе, тому що це поглиблює охолодження, а крижинки ранять шкіру. Не слід розтирати шкіру при появі набряку та пухирів. Відморожені кінцівки рук можна замотати у шерстяну тканину, одягти рукавички, на кінцівки ніг одягти шкарпетки чи обмотати пледом. Відігрівати відморожені кінцівки за допомогою гарячих ванночок категорично заборонено.

Попередження відморожень

1. Одягатися та взуватися необхідно відповідно до температури повітря та погоди, одяг та взуття повинні бути теплими та сухими, натільна білизна має бути з натуральної тканини. Взуття (у т.ч. чобітки, лижні черевики, черевики з ковзанами) повинне бути вільним, щоб не здавлювало тканин тіла і не порушувало кровопостачання нижніх кінцівок. Для взуття слід використовувати повстяні устілки, одягати шерстяні шкарпетки.

2. Відкриті частини обличчя та голови (вуха, підборіддя, щоки, ніс) необхідно періодично перевіряти для попередження відмороження.

3. Необхідно відмовитися від перебування на холоді у нетверезому стані.

4. Слід уникати тривалого перебування у холодних, вологих приміщеннях та фізичних робіт на відкритому повітрі у холодну погоду з підвищеною вологістю повітря.

5. Не варто виходити на вулицю спітнілим. При охолодженні слід вживати гарячу їжу та гарячі напої.

6. Перед виходом на вулицю не можна змащувати шкіру зволожуючими кремами, рекомендується наносити лише жирні креми або косметичні масла.

При перших ознаках відмороження слід звертатися до найближчого лікувального закладу міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...