• Головна
  • Наслідки децентралізації: на ремонт доріг Сумщини виділять понад 500 мільйонів
08:00, 21 листопада 2017 р.

Наслідки децентралізації: на ремонт доріг Сумщини виділять понад 500 мільйонів

Наслідки децентралізації: на ремонт доріг Сумщини виділять понад 500 мільйонів

На цей рік на ремонт доріг Сумщини виділили із держбюджету близько 60 мільйонів гривень. На наступний рік передбачено понад 500 мільйонів державної субвенції.

Також у рамках децентралізації з 1 січня будуть передані у сферу управління обласних адміністрацій дороги місцевого значення, яких на Сумщині близько 5100 км - пише "The Sumy Post".

До цього вони підпорядковувались державному агентству автомобільних доріг України. Дороги державного значення, а таких на Сумщині 2100 км, залишаться у сфері управління «Укравтодору».

"В ОДА створено управління, на яке покладено функції з управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення – це управління інфраструктури. Першочергові роботи будуть проведені, ми склали перелік автомобільних доріг, які потребують першочергового ремонту. Їх дуже багато, там 40 доріг. До останнього ми й цих коштів не мали на місцеві дороги. Ці кошти, 500 млн – це дуже серйозні кошти», – прокоментував начальник відділу інфраструктури Сумської облдержадміністрації Володимир Дудченко.

«Одне із питань – це забезпечення матеріалами. Маємо дуже значні проблеми. Все зав’язано з поставками по залізниці. Наша область – вона особлива, в нас нема кар’єрів, нема щебнів, кам’яної продукції, яка потрібна для дорожнього будівництва і збільшення іще на порядок фінансування на наступний рік – ті підприємства, які хочуть працювати, повинні задуматись про те, що матеріали на наступний рік потрібно заготовлювати вже зимою», – пояснив проблеми начальник служби автомобільних доріг в Сумській області Іван Романюк.

Наразі, відповідно до програми фінансового забезпечення ремонту автошляхів, митниця перераховує до державного бюджету на спеціальні рахунки області гроші від перевиконання. За рахунком перевиконання Сумською митницею ДФС помісячного розпису загального фонду державного бюджету державним казначейством області перераховано на спеціальні рахунки області 320 млн грн. Про це повідомила начальник управління адміністрування митних платежів Сумської митниці ДФС Світлана Нестеренко.

Іще одна зміна – створення дорожнього фонду, куди з усієї країни акумулюватись гроші з акцизів на пальне, спеціальні мита та штрафи. Відтак, у 2018 році туди будуть враховувати 50%, з 2019 – 75%,з 2020 – 100%. Структура розподілення коштів із Дорожнього фонду матиме такий вигляд: 60% отримуватиме «Укравтодор», 35% – місцева влада на рівні обласного бюджету у вигляді субвенцій. А 5% від загальної суми коштів Дорожнього фонду спрямовуватиметься на забезпечення безпеки руху.

“Вони будуть направлятись виключно на дороги. Тільки тепер розпоряджатися ними буде не мер, а область, і тепер меру для того, щоб отримати на дороги в місті, треба буде піти й вклонитися губернатору. Я думаю, посилюється централізація і вертикаль влади, тобто тепер область буде вирішувати в яку громаду, в Суми, чи в Конотоп чи на яку дорогу між якими хуторами дати гроші, і будуть бігати багато лобістів з обласної ради, але по суті буде розпоряджатися цими коштами голова обласної державної адміністрації",– проаналізував ситуацію, експерт ГО «Бюро аналізу політики» Віктор Бобиренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дороги #децентралізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...