• Головна
  • Електронна медицина вже досягла Сумщини
15:00, 25 жовтня 2017 р.

Електронна медицина вже досягла Сумщини

Лікарі Сумщини вже можуть реєструватися у новій електронній системі охорони здоров’я e-Health і реєструвати там декларації своїх пацієнтів.

Презентація тестової версії цієї електронної системи нещодавно відбулась у Сумах. Що таке e-Health і як цей електронний ресурс має функціонувати у новій медичній реформі розповів Юрій Бугай, керівник проектного офісу громадської організації Transparent International Україна (один з розробників системи прозорих закупівель Prozorro і тепер вже нової системи e-Health).

Електронна медицина вже досягла Сумщини, фото-1

«У березні 2017 року було створено проектний офіс e-Health. У квітні ми презентували перший продукт – демонстраційну версію. У липні запустили реєстрацію медичних установ в електронному режимі. З 20-го вересня йде реєстрація пацієнтів, - каже Юрій Бугай. – Ці кроки безпосередньо пов’язані з медреформою. Ми вирішили не чекати прийняття законів, а рухатись паралельно. Наша мета – дати лікарям і пацієнтам систему, щоб була можливість протестувати і звикнути до того, як її запровадять в обов’язковому порядку».

Юрій Бугай підкреслює, що наразі електронна система орієнтована лише на первинну ланку – тобто поліклінічне обслуговування. Це один з трьох видів медичної допомоги (поряд з екстреною та паліативною), де в разі прийняття реформаторських законів держава гарантує 100-відсоткове фінансування.

Електронна медицина вже досягла Сумщини, фото-2

У тестовому режимі система e-Health працюватиме до квітня 2018року, на цей період реєстрація буде добровільною. А вже з 1 серпня 2018 року зарплата лікарів первинної ланки залежатиме від кількості їх пацієнтів, зареєстрованих в електронній системі. Цей етап дозволить запровадити один з принципів реформування медицини: «гроші ходять за пацієнтом»; рівень фінансування медичної допомоги залежатиме не від кількості койко-місць, а обсягів наданої допомоги.

«Зараз, - каже Юрій Бугай, - сфера охорони здоров’я з точки зору видатків нагадує решето». Неможливо відслідкувати, до кого потрапляють ресурси і на що безпосередньо вони витрачаються. Наприклад, закупівля ліків. Навіть якщо процедура проведена правильно і медикаменти потрапили до лікарні, пацієнти майже ніколи не отримують їх безкоштовно. Зазвичай їх направляють на перший поверх, до аптеки, часто невеличкої, немережевої, яка працює виключно у цій лікарні. Там людина купує ліки. І хто перевірить, чи не закуплені вони вже були державою, і чи сам пацієнт не оплатив вже їх своїми податками?

Електронна медицина вже досягла Сумщини, фото-3

«Тому, - продовжує розповідь Юрій Бугай, - однією з причин нашого проекту з інформатизації системи охорони здоров’я було прагнення побачити, куди потрапляють гроші, які держава витрачає на цю сферу». Це програма мінімум. В ідеалі ж розробники e-Health бачать місію свого продукту в тому, що буде створений електронний ресурс, здатний замінити стоси паперу і яким буде зручно користуватись і лікарям, і пацієнтам. Не потрібні будуть паперові медичні картки, що губляться і інформація з яких не переноситься з одного медичного закладу до іншого. Система об’єднає усю медичну історію пацієнта. Вона буде доступною як пацієнту, так і його лікарю, дозволяючи ставити діагноз з урахуванням цілісної картини.

«Наприкінці цього року, - каже Юрій Бугай, - ми плануємо запустити електронну підтримку програми «Доступні ліки». Після цього почнемо працювати над електронною системою для вторинної ланки медичної допомоги».

За три місяці до системи e-Health вже приєналося понад 400 медичних установ. Лідером є Дніпропетровська область (49 медустанов); Сумська область поки що на п’ятому місці (30 медустанов). Найбільша кількість зареєстрованих лікарів зараз у Києві (49), у Сумській області – поки що не зареєструвався жоден. Але сподіваємось, це лише справа часу.

Більш докладно з проектом e-Health можна познайомитись за посиланням: http://www.ehealth-ukraine.org.

Електронна медицина вже досягла Сумщини, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #реформа #здоров'я #e-Health
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...