• Головна
  • Медична реформа на Сумщині: держава заплатить, але не за все
09:00, 24 жовтня 2017 р.

Медична реформа на Сумщині: держава заплатить, але не за все

Уже наступного року розпочнеться перший етап медичної реформи. Запроваджується програма медичних гарантій, буде визначено перелік медичних послуг, які на 100% оплачує держава.

На офіційній фейсбук-сторінці Сумської облдержадміністрації опубліковано перелік медпослуг, які оплачуватиме держава.

Перелік щороку визначатиметься Кабінетом Міністрів. Ці послуги та ліки громадяни дійсно отримають безкоштовно. Гарантовано безкоштовною буде:

- екстрена допомога (невідкладна допомога - термінові операції, в тому числі гострий серцевий напад, інсульт, апендицит, переломи);

- первинна допомога (допомога лікарів первинної ланки – педіатрів, терапевтів, сімейних лікарів, що працюють в поліклініках, амбулаторіях, мають приватну практику)

- паліативна допомога (допомога пацієнтам, що мають смертельні захворювання, щоб полегшити їх страждання, перш за все надання адекватного знеболювання)

- медична допомога дітям до 16 років

- медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами.

До гарантованого пакету послуг не входять естетична медицина, ліки недоведеної ефективності. Також необхідно буде повністю оплачувати вартість звернень до лікарень без направлення лікаря, крім екстреної допомоги.

Реформа стартує з первинної ланки медичної допомоги. З наступного року за новою системою фінансування розпочнуть працювати лікарі первинної ланки – сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Конотопцям потрібно буде обрати сімейного лікаря (терапевта, педіатра) і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Лікаря можна обрати незалежно від свого місця проживання, незалежно від того, де він працює – в поліклініці, приватній клініці чи має власну практику.

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватись державою. Для людини вона є безкоштовною.

Ця допомога включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

За словами заступника начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА Надії Лисенко, Сумщина в числі п’ятірки областей України, які сконцентрували свою увагу на одному із етапів реформи, – це розвиток екстреної медичної допомоги.

«У нас укріплена матеріальна база екстреної допомоги, ми впровадили систему телекард і вона працює. Так що наша область маленькими кроками вже рухалась у напрямку реформи, – говорила Надія Лисенко. – Другий аспект, над яким ми працювали ці роки, це розмежування первинного і вторинного рівня. В області зараз успішно функціонує 21 центр первинної медико-санітарної допомоги і 18 із них – в об’єднаних територіальних громадах. І дві третини населення Сумщини вже отримують медичну допомогу на первинному рівні, яку надають сімейні лікарі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #реформа #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...