• Головна
  • 70% конотопчан можуть залишитись без тепла
17:00, 19 жовтня 2017 р.

70% конотопчан можуть залишитись без тепла

70% конотопчан можуть залишитись без тепла

Перевіривши підготовку конотопського КП «Теплогарант» до нового опалювального сезону фахівці Управління Держпраці у Сумській області встановили низку порушень. Як наслідок – заборони на виконання робіт, а також експлуатації понад 90% теплових котлів підприємства. До адміністративної відповідальності притягнуто вісім посадових осіб «Теплогаранту».

Про це повідомляється на офіційному сайті Управління Держпраці у Сумській області.

«Теплогарант» є основним постачальником опалення у Конотопі та забезпечує теплом близько 70% жителів міста. Встановлені порушення з охорони праці безпосередньо впливають на здатність підприємства виконувати покладені державою на нього обов’язки.

Нагадаємо, "Теплогарант" заборгував за газ 1 мільйон 100 тисяч гривень. 

По-перше, КП «Теплогарант» виконує роботи підвищеної небезпеки без наявності відповідних дозвільних документів. Такими, наприклад, є земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій, роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах) тощо. Разом з цим підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію котлів, підйомників, трансформаторної підстанції.

По-друге, суб’єктом господарювання не проведено експертне обстеження й позачергове технічне опосвідчення котлів після відпрацювання ними нормативного терміну устаткування підвищеної небезпеки. Не забезпечено випробування та вимірювання електроустановок згідно з вимогами і нормами правил. Не проведено випробувань ізолювальної частини штанги переносного заземлення. Такі порушення вимог з охорони праці становлять загрозу життю та здоров’ю працівників і в ході виробничого процесу можуть стати причиною нещасного випадку.

Нагадаємо, на одній з котелен Конотопа минулоріч вибухнув котел.

Не менш вагомим порушення законодавства з питань охорони праці є незабезпеченість у повному обсязі працівників підприємства, які обслуговують електроустановки, засобами захисту.

Зважаючи на встановлені порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки керівництво підприємства попередили про необхідність негайного часткового зупинення робіт,а також заборону експлуатації парових та водогрійних котлів, які і використовуються у процесі подачі тепла до будинків мешканців Конотопа.

Також за результатами контрольного заходу фахівці Управління Держпраці у Сумській області провели нараду з керівництвом підприємства та житлово-комунального господарства міста з метою обговорення й аналізу шляхів усунення виявлених порушень у КП «Теплогарант» та недопущення ймовірних колізій під час опалювального сезону.

Для забезпечення безперебійної подачі опалення підприємству необхідно усунути виявлені порушення у найкоротший термін, адже новий опалювальний сезон наразі вже розпочався.

Читайте за темою:Працювати на Конотопському водоканалі небезпечно для життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальнийсезон #Конотоп #Теплогарант
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...